Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy

Dobrý deň, prišiel nám list z firmy ktorá vymáha pohľadávky, konkretne v našom prípade sa domáha vykonávanie zrážok zo mzdy do určitej cieľovej sumy. Najprv som myslel že zrážky môžme robiť len na základe exekučného príkazu ale právnička nám zistila že sa zmenil zákon a musíme robiť zrážky aj v tomto prípade. Ale k veci, má tu niekto excelovsku kalkulačku na výpočet zrážky zo mzdy v mojom prípade? Ide o dohodára, ktorý je platený s hodinovou sadzbou, ďakujem za odpoveď. Milan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Lipican Pozri príspevok
    Dobrý deň, prišiel nám list z firmy ktorá vymáha pohľadávky, konkretne v našom prípade sa domáha vykonávanie zrážok zo mzdy do určitej cieľovej sumy. Najprv som myslel že zrážky môžme robiť len na základe exekučného príkazu ale právnička nám zistila že sa zmenil zákon a musíme robiť zrážky aj v tomto prípade. Ale k veci, má tu niekto excelovsku kalkulačku na výpočet zrážky zo mzdy v mojom prípade? Ide o dohodára, ktorý je platený s hodinovou sadzbou, ďakujem za odpoveď. Milan
    Napr.
    Naposledy upravil rodina1 : 21.09.10 at 09:57

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Tak ako napísala rodina1, takáto excelovská tabuľka existuje, ja som ju tiež už využila. A preštudovala som aj EXEKUCIA - výpočet. Pomohlo mi veľmi.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    táto tabuľka je iná /stiahnutá z porady -

    v predchádzajúcej nie je kolónka: zraziť v plnej výške

    čm - 60%zo žm - vyž.osoby - 150%žm = zraziť v plnej výške + 1/3 z danej sumy150%žm..... pri neprednostných exe = zrážka zo mzdy
    Naposledy upravil hanelie : 16.03.10 at 13:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.