Zavrieť

Porady

Neodhlasena motorka majitel vymaha peniaze

Dobry den ,prosim Vas o radu pred 13 rokmi som si kupil motorku simsona ,za nu som majitelovi na ruku zaplatil,siel som na prepis on neprisiel,ani ju neodhlasil prestal komunikovat,nebral telefon .Pouzival som ju asi 3 roky ale nakolko sa stale kazila dal som ju do srotu,teraz mu ju nasiel exekutor a majitel si ma zrazu nasiel a pyta odo mna peniaze aby ju mohol oficialne zosrotovat co mam robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Používal si motorku, ktorá ešte nebola prepísaná - odvážne. Podľa Obč. zákonníka si zaplatením sa stal jej majiteľom. Žiaľ - doklad o tom neexistuje.
    B) Pokiaľ bola stále na jeho meno zapísaná a ty si ju zošrotoval - zošrotoval si (papierovo) cudzí majetok.

    Takže - ako z toho? Už si asi oľutoval peniaze za tú motorku. Pokiaľ neboli žiadni svedkovia predaja - môžeš mu (bývalému majiteľovi) povedať, že si nič nedostal, nič si nezošrotoval. Nech si ju hľadá tam, kde ju zabudol....

    Inak - on by chcel ešte raz peniaze za motorku? Môže dostať - jednu fajnú po hube...
    A ešte upresni - ako ju exekútor mohol nájsť, keď bola zošrotovaná? T.z. keď ju našiel - tak existuje. A keď on nevie, čo s ňou robil - jeho problém... nemal toľko slopať....
    Naposledy upravil misoft : 10.09.15 at 16:41
    buchač A ešte upresni - ako ju exekútor mohol nájsť, keď bola zošrotovaná? T.z. keď ju našiel - tak existuje.
    ================================

    Samozrejme, že existuje....teda aspoň na papieroch a v evidencii.
    Veď majiteľ nebol na prepis a tým pádom nedošlo k zmene v evidencii ...a teda furt je napísaná motorečka na starého majiteľa.
    misoft Tiež pravda... ale to už ale asi nebude problém kyci, ale dilina, čo neodhlásil.... Teraz nech on hľadá svoju motorku. A kyci? Nech zatĺka a zatĺka.... prd mu dokáže (ak svedkovia nie sú)....

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    po 13 rokoch ho kludne posli "ta tam".On mal povinnost motorku odhlasit na teba - to ze tak nespravil je "JEHO" problem.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Verzia 1.
    ...si sa mal udivene opýtať..." a vy ste kto ? My sa poznáme ?"

    Verzia 2.
    ...keby sa ozval, pošli ho do nejakého kovošrotu, nech kúpi železo a to nech odnesie na oficiálne zošrotovanie...

    Verzia 3.
    Pošli do teplej

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mas ty,alebo predajca svedka? Ak nie tak vas obchod prebehol medzi 4.ocami,ofiaciality ste nevybavili,motorku nepripisali. Takze je to slovo,proti slovu, ze si nieco kupil.Malo byt aj v zaujme predavajuceho,aby si motorku dal odhlasit.
    Takze ho posli niekam....ani exekutor nemoze prist k tebe motorku hladat.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kyci ono exekutor to nasiel ako jeho majetok ,lebo neplatil zdravotne ja ho vidim po 13 rokoch druhy raz no ja som mu len slusne povedal ze sa nemienim na jeho probleme podielat
    kyci ano ziadny doklad o predaji neexistuje
    arizona To je jeho problem,nie tvoj.Asi ta iba chcel naplasit tym exekutorom,aby si znovu zaplatil. Inak,neviem,co to bol za skvost ta motorka,ked ma exekutor zaujem o taku staru haraburdu! Moc tej bachorke neverim! Pre exekutora nie je zaujimave ani 15 rocne auto,ktore je urcite drahsie,nieto este stara motorka...
      zbaliť

    Neodhlasena motorka majitel vymaha peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.