Zavrieť

Porady

Prepojenie 2 pevných liniek

Zdravím, chcel by som sa opýtať, že ako by sa dali prepojiť 2 pevné linky, a aby medzi nimi sa dalo volať z jednej na druhu a opačne, ale aby neboli zapojene napriklad do t-comu, alebo do orangu, proste iba v rodinnom dome.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak máš doma net riešením by boli VoIP telefóny... a môžu telefonovať nielen medzi sebou, ale aj s ostatnými na nete... a vyjde to lacnejšie ako kupovať ústredňu
    http://siemens.heureka.sk/voip-telefony/

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    salvosko Pozri príspevok
    nejaka lacna lokalna ustredna bz to mohla zvladnut
    A mohol by si mi dať nejaký link na ňu, kde by som ju mohol kúpiť?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ak su to DECT telefony tak netreba kupovať ústredňu (možno). Doma mame prepojene Siemens Gigaset C47H a Topcom Bulter Outdoor 2000. Použitá je základňová stanica od Siemensu. No najvačsí problém je že z Topcomu na Siemens sa nedá zavolať ale opačne áno. Takisto prepojiť hovor zo siemensu na topcom nieje problem.

    A aj najlacnejša telefónna ústredňa nebude lacnejšia ako 400-500 €...

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Aha, ja som si myslel že cena ustredne sa bude pohybovat okolo takej ceny, ako je napriklad router alebo modem , ok ďakujem.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Ak este nemas kupene telefony, tak kup take ktore maju jednu zakladnu a viac handsetov - tieto vedia navzajom vo vatsine pripadov komunikovat. Samozrejme, ta podpora tam musi byt a musi to byt jedna znacka, lebo to bude blbnut...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomas67 Pozri príspevok
    Zdravím, chcel by som sa opýtať, že ako by sa dali prepojiť 2 pevné linky, a aby medzi nimi sa dalo volať z jednej na druhu a opačne, ale aby neboli zapojene napriklad do t-comu, alebo do orangu, proste iba v rodinnom dome.
    Ďakujem.
    Ako už tu niekto spomenul, najlepším riešením pre vás by bolo kúpiť si DECT telefón s prídavným sluchátkom (na jednu základňu sa dá napojiť v pohode aj 5 prídavných zariadení). Dajú sa dostať aj ako nové, ale stačí ti na inzerát za 30 EUR, napr. tu:

    http://mobil.bazos.sk/inzerat/441088...-Panasonic.php

    Píšeš, že to nechceš vôbec zapojiť do pevnej siete, v tom inzeráte píšu, že to funguje aj tak, bez pevnej siete. Ja mám doma podobnú základňu s odkazovačom Panasonic, keby som mal prídavné slúchadlo, tak by som to odskúšal odpojiť (ja som v t-come). Ale v najhoršom prípade si dáš najmenší paušál za 6 EUR.

    Cez Orange sa to nedá, tá domáca linka funguje na úplne inom princípe, než pevná linka od t-comu, v orange pre domácu linku sa nedajú použiť klasické telefóny pre pevnú linku. To by si musela mať FiberTel.
    Naposledy upravil Chobot : 27.08.10 at 23:14

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    O.K, zatial vám ďakujem, budem rozmýšlať nad tým panasonicom, ale nieje zly napad ani to voip.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.