Zavrieť

Porady

Výpoveď § 67 ZP

Týmto veciam veľmi nerozumiem, tak prosím uveďte ma do obrazu.
Zamestnanec dal žiadosť o rozviazanie PP výpoveďou podľa § 67 ZP. Firma mu ju schválila. A teraz : musí mu plynúť 2 mesačná výp. lehota, ak sa obe strany dohodnú že nie ? Kde a ako to uviesť ? Ako nápísať ukončenie pracovnej zmluvy? Stači to všetko nahlásiť na SP a ZP do 8 dní ?
Na čo ešte nemôžem pri výpovedi zabudnúť ? Viem ,že píšem trocha chaoticky, ale uveďte ma do obrazu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Lucia P. Pozri príspevok
    A viete mi teda bližšie poradiť ako by mala vyzerať?
    Vypovieš ju, pričom výpovedná lehota zvyčajne tiež býva 2 - mesačná a začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po vypovedaní.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Bea Š.
    Týmto veciam veľmi nerozumiem, tak prosím uveďte ma do obrazu.
    Zamestnanec dal žiadosť o rozviazanie PP výpoveďou podľa § 67 ZP. Firma mu ju schválila. A teraz : musí mu plynúť 2 mesačná výp. lehota, ak sa obe strany dohodnú že nie ?
    Kde a ako to uviesť ? Ako nápísať ukončenie pracovnej zmluvy?
    .
    V prípade dohody o skončení PP výpovedná doba ako taká neplynie, ale ZCaZĽ sa môžu dohodnúť k akému dňu pomer skončia, tento deň môže byť aj odva mesiace.
    V dohode o skončení PP uvediete, k akému dňu PP končí, o výpovednej dobe sa nezmieňujete, keďže tá sa týka len skončenia PP výpoveďou, nie dohody o skončení

    Od dohody o skončení PP treba odlišovať výpoveď. Konanie ZC je vlastne výpoveďou (je to jednostranný právny úkon, na ktorý vlastne zamestnávateľov súhlas nie je potrebný) V takomto prípade plynie 2 mesačná výpovedná doba. Vtedy výpovedná doba začne plynúť prvý deň nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede a PP trvá do posledného dňa druhého mesiaca

    Ale najprv si určite ujasniete, či ide o výpoveď alebo dohodu.

    dana

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ešte doplním, ak sa strany dohodnú, že neplynie výpovedná doba, tak vlastne pôjde o dohodu o skončení PP k určitému dátumu, ktorá nahradí výpoveď. ZP totižto ustanovuje, že výpovedná doba je najmenej dva mesiace, nie je preto možné dohodnúť kratšiu, len dlhšiu.

    dana

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    § 60
    Dohoda o skončení pracovného pomeru

    Na začiatok

    (1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

    (2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

    (3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi
    Naposledy upravil Paula : 04.09.06 at 10:34

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ahoj,
    posielam vzor,bude to podľa § 60 ZP. Iba upozorňujem, že v dohode musia byť uvedené dôvody skončenia PP iba vtedy, ak ide o skončenie z dôvodu organizačných zmien alebo ak to ZC požaduje, inak nie. V tvojom prípade, keďže výpoveď dáva ZC, tak asi netreba uvádzať, tak to iba vymaž. Rovnako odstupné, ak mu nič neplatíte, tak to treba vypustiť. tá dohoda je veľmi jednoduchá


    Dohoda o skončení pracovného pomeru
    uzavretá v zmysle § 60 zákona č. 311/2001 Z.z., Zákonníka práce<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    Zamestnávateľ:.................................. .................................................. .............................
    so sídlom v:................................................ .................................................. .....................
    IČO:........................................
    (ďalej aj „zamestnávateľ“)<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    <O:p</O:p
    Zamestnancovi:.................................... .................................................. .............................
    trvale bytom v:................................................ .................................................. ...................
    rodné číslo:..............................
    <O:p</O:p
    (ďalej aj „zamestnanec“)<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    uzavierajú v zmysle § 60 Zákonníka práce v znení neskorších predpisov túto<O:p</O:p
    dohodu o skončení pracovného pomeru<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    I.<O:p</O:p
    Zamestnávateľ a zamestnanec uzavreli dňa pracovnú zmluvu v znení jej dodatkov (identifikovať koľko a z akého dátumu) na základe ktorej vykonáva zamestnanec pre zamestnávateľa práce vo funkcii „..................“ (ďalej aj „pracovná zmluva“).<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    II.<O:p</O:p
    Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že pracovný pomer založený pracovnou zmluvou podľa článku 1 tejto dohody sa v zmysle § 60 Zákonníka práce končí dňa ............. 2006, ktorý je posledným dňom výkonu práce zamestnanca. <O:p</O:p
    <O:p</O:p
    III. <O:p</O:p
    Pracovný pomer, ktorý je predmetom tejto dohody sa skončil dohodou z dôvodu organizačných zmien, ku ktorým došlo rozhodnutím zamestnávateľa (identifikovať) a to schválením novej organizačnej štruktúry..<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    IV.<O:p</O:p
    Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi súčasne s výplatou mzdy za mesiac ..............odstupné vo výške ........... jeho priemerného mesačného zárobku.<O:p


    V.
    <O:p</O:pTáto dohoda sa vyhotovuje v štyroch vyhotoveniach, s ktorých obdrží každá strana dohody po dvoch vyhotoveniach.<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    <O:p</O:p
    Bratislava ...............2006<O:p</O:p
    <O:p</O:p
    <O:p</O:p
    ................................... ...................................<O:p</O:p
    zamestnanec zamestnávateľ <O:p

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Danka, načo taká zložitá dohoda o skončení PP.... Toto je jednoduchšie:DOHODA O SKONČENÍ PRACOVNÉHO POMERU







    Dňa ....................... bola uzatvorená medzi spoločnosťou:


    spoločnosť:
    konateľ:
    sídlo:
    IČO:
    ďalej len "zamestnávateľ“


    a


    meno a priezvisko:
    rodné číslo:
    trvalý pobyt:
    číslo OP:
    ďalej len "zamestnanec“
    dohoda o skončení pracovného pomeru (§ 60 Zákonníka práce).


    Pracovný pomer medzi zamestnávateľom a zamestnancom, ktorý vznikol na základe pracovnej zmluvy zo dňa .............................sa skončí dňom ............................... .




    Táto dohoda bola vyhotovená dvojmo. Jedno vyhotovenie dostane zamestnávateľ a jedno zamestnanec.








    V Bratislave dňa .........................

    _____________________ _____________________

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    nikulik
    Danka, načo taká zložitá dohoda o skončení PP.... Toto je jednoduchšie:DOHODA O SKONČENÍ PRACOVNÉHO POMERU







    Dňa ....................... bola uzatvorená medzi spoločnosťou:


    spoločnosť:
    konateľ:
    sídlo:
    IČO:
    ďalej len "zamestnávateľ“


    a


    meno a priezvisko:
    rodné číslo:
    trvalý pobyt:
    číslo OP:
    ďalej len "zamestnanec“




    dohoda o skončení pracovného pomeru (§ 60 Zákonníka práce).


    Pracovný pomer medzi zamestnávateľom a zamestnancom, ktorý vznikol na základe pracovnej zmluvy zo dňa .............................sa skončí dňom ............................... .




    Táto dohoda bola vyhotovená dvojmo. Jedno vyhotovenie dostane zamestnávateľ a jedno zamestnanec.








    V Bratislave dňa .........................


    _____________________ _____________________
    Jasne , môže to byť aj tak, je to úplne správne, ale keď ja to nemôžem vypracovať na pár riadkov, šéf by ma vyhodil

    Okrem toho, tie alternatívy s uvedením dôvodov a prípadné odstupné sa u nás často používajú.

    dana





    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Bea Š.
    A čo tie povinnosti voči poisťovniam ? Do koľkých dní a čo odovzdať ?
    Do 2 dní od skončenia pracovného pomeru odhlásiť na registračnom liste FO ukončenie poistenia, a do 8 dní zo zdravotnej poisťovne na tlačive Hromadné oznámenie platiteľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    dana9
    Jasne , môže to byť aj tak, je to úplne správne, ale keď ja to nemôžem vypracovať na pár riadkov, šéf by ma vyhodil

    Okrem toho, tie alternatívy s uvedením dôvodov a prípadné odstupné sa u nás často používajú.

    dana





    Ano, to poznám "šéf má vždy pravdu"

    Lucia P. je offline (nepripojený) Lucia P.

    Lucia P.
    Mohla by som sa prosím informovať, keď chcem podať výpoveď, ale mám podpísanú zmluvu o sprostedkovaní, ako by mala vyzerať?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucia P. Pozri príspevok
    Mohla by som sa prosím informovať, keď chcem podať výpoveď, ale mám podpísanú zmluvu o sprostedkovaní, ako by mala vyzerať?
    Ďakujem
    Nemôžeš ju teda podávať podľa ZP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucia P. Pozri príspevok
    A viete mi teda bližšie poradiť ako by mala vyzerať?
    V zmluve nemáš nič o tom, ako je možné ju vypovedať, resp. aká je VD? Samotnú výpoveď treba formulovať asi tak, oznamujem vám výpoveď, alebo odstúpenie od zmluvy.... uzatvorenej ..... VD .... Dátum ..... Podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.