Zavrieť

Porady

Konjuktivitída-zápal očnej spojivky

Prosím o radu - domácu liečbu resp. lieky, ktoré sa dajú voľne kúpiť na zápal očných spojiviek, ktorý mi trvá už 5 týždňov. Rady tipu choď k lekárovi sú super, ale už som bola a žiaľ u nás je taký "odborník", ktorý sa na pacienta pomaly ani nepozrie - povedal mi, že mám slabý zápal (ale aký či bakteriálny, vírusový...to nepovedal), predpísal mi kvapky (bohužiaľ názov už neviem, ale bolo to 10 tubičiek, ktoré sa jednorazovo nakvapkali do oka - antibiotiká). Vyskúšala som už Ophthalmo - Septonex, Tobradex, Ocutein a bórové výplachy. Jeden deň sa mi zdá, že je to lepšie a na druhý deň mám oko opäť červené a štípe ma. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja mám tento problém už pomaly pol roka a 2x som bola u očnej lekárky. Vybrala som tiež nejaké kvapky že antibiotiká, ale povedala že očný tlak je OK, a že nech som rada, že mám oči mokré, horšie by bolo keby boli suché. No je to nepríjemné, vonku mi slzia akoby som stále plakala a oči mám tiež červené a štípu ma. Skúsila som už tiež všeličo, momentálne skúšam Evercil kvapky. 1 deň dobre a druhý je to zas ako bolo. Takže ti neporadím. Možno je to počítačom, alebo ja mám aj diabetes, no neviem...

    Kukucka80 je offline (nepripojený) Kukucka80

    sprievodkyňa,cestovateľka Kukucka80
    Takže problémy stále pretrvávajú, ale zdá sa mi, že pálenie nie je už tak silné a niekedy aj dva dni po sebe mám pokoj. Osvedčili sa mi kvapky Opticalm, ktoré odstránia začervenanie a ukludnia oko skoro ihneď. Nedajú sa užívať non-stop, takže keď som ich využívala, nasadila som Evercil a potom sa vrátim k Opticalmu.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ako povedal Martuli. Ak problémy pretrvávajú.. 1. Navštív alergológa. 2. Ak sa nepotvrdí alergia (aj keď z toho čo opisuješ je alergia viac než pravdepodobná), zmeň očného...

    Konjuktivitída-zápal očnej spojivky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.