Zavrieť

Porady

PROSIM O RADU-Opatrovatelsky prispevok!!!

Dobry den, potrebovala by som odbornu radu. Mamina je invalidna dochodkyna, ktora sa stara o svojho manzela / 69 rokov/, ktory je onkologicky pacient s tazkym zdravotnym stavom. Momentalne je otec v nemocnici na onkologii, iba lezi, s velkymi tazkostami a pomocou inych sa len posadi. Je uz velmi slaby, a chodit nevladze. Koncom tyzdna nam ho maju priviest domov. Velmi by ma zaujimalo, ci ma mamina narok na nejaky prispevok na opatrovanie. A pokial ano, akym sposobom by mala postupovat.Este by som chcela doplnit, ze mamina je ZTP, tazko sa pohybuje a chodi o franc.barle. V domacnosti ziju sami dvaja.

Dakujem za rychlu odpoved.

Prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najlepšie Ti zodpovie pracovník úradu práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta trvalého pobytu fyzickej osoby, vykonávajúcej opatrovanie.
    Matka musí doniesť vyplnené tlačivá, ktoré jej dajú. Potom musí čakať na vyrozumenie. Posudzujú každého individuálne .
    Prečítaj si tu, máš tam popísané podrobne: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...%20n%C3%A1roku

    PROSIM O RADU-Opatrovatelsky prispevok!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.