Zavrieť

Porady

zápis väčších ráfikov do TP

Dobrý deň,

manžel si kúpil staršie športové auto (r.v.1990) - pre radosť, začal ho postupne prerábať a upravovať, až prišiel rad na kolesá. Veľmi by chcel aby to auto stálo na širších diskoch než povoľuje zápis v technickom preukaze, aby to auto bolo okrem iného pri jazde bezpečnejšie a musím povedať, že pri skúšobnom nahodení väčších diskov skutočne vyzeralo lepšie.
A tu prichádza otázka, ako sa dopracovať k zápisu väčších ráfikov do technického preukazu. Je to vôbec možné vybaviť s ohľadom na vek auta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    O vek auta tam ani tak nejde..ako o zhovievavosť na odbore dopravy.

    http://www.renaultforum.sk/diskusia/topic228.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ide aj o to, či rozmer ráfikov je pre toto vozidlo schválený, resp. či ráfiky tohto rozmeru môže dané vozidlo používať. To už však môže potvrdiť (pretože už sme v EÚ a potvrdenia - myslím si - platia v celej únii) jedine výrobca vozidla.

    Pokiaľ ráfiky sú schválené, príp. typ vozidla umožňuje použitie ráfikov tohto rozmeru - nemal by byť problém, atestácia by mala platiť pre celú EÚ.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja by som sa staral v prvom rade o to aby som na tých kolesach dobre a správne dotiahol skrutky.

    O nič iné pri kolesach nejde.

    natys je offline (nepripojený) natys

    natys
    Ďakujem za pomoc.
    Tiež som sa v snahe o získanie nejakých informácií ako zapísať väčší rozmer ráfikov do TP dopátrala k tomu, že potrebujem akýsi doklad - certifikát od výrobcu, že auto je konštruované aj na väčší rozmer diskov. A tiež mi povedali, že tu by mi také potvrdenie mal vydať ich výhradný zástupca. Avšak po rozhovore so zástupcom mi tento povedal, že takýmto dokladom nedisponujú, pretože v čase keď bolo toto auto vyrobené, oficiálne sa na Slovensko nedovážalo a ak by ho aj v Nemecku mali, určite neplatí u nás.
    Má pravdu? Neviem čo mám robiť. Nemyslím si, že mi stačí mať len certifikát od ráfikov.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Má pravdu. V tej dobe, keď sa nedovážali, nemohlo Slovensko disponovať informáciou o kompatibilite (zlúčiteľnosti) rôznych rozmerov ráfikov. Preto odporúčam spojiť sa s predajcom, aby pomohol získať oficiálne potvrdenie od výrobcu týchto vozidiel. Výrobca má zaručene nejakú databázu, v ktorej sú asi zaznačené všetky konfirmity pre daný typ a model.
    BTW: za opýtanie predsa nič nedáš - a pokiaľ to pomôže - bod pre teba.

    zápis väčších ráfikov do TP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.