Zavrieť

Porady

Adresa jedného z dedičov neznáma - Novoobjavené dedičstvo poľnohosp. pôda

Môže dedičské konanie prebehnúť ak sa ho jeden z dedičov nezúčastní, pri žiadosti o prejednanie podanej na súd mama uviedla poslednú známu adresu brata s ktorým nie je v kontakte 20 rokov, pravdepodobne na adrese uz nebýva. Na dedičke konanie neprišiel a notárka mame povedala nech ho kontaktuje, mama ma 77 rokov.
Naposledy upravil marek6666 : 04.07.17 at 19:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Civilný mimosporový poriadok - zákon 161/1995

    § 189 posledná veta
    Dedič, ktorému sa upovedomenie o dedičskom práve nepodarilo doručiť podľa odseku 2 napriek potrebným šetreniam, sa považuje za dediča, ktorého pobyt nie je známy.


    § 190
    (1) Ak nie je známy ten, o kom sa možno dôvodne domnievať, že je poručiteľovým dedičom, alebo ak nie je známy jeho pobyt, súd mu ustanoví procesného opatrovníka. O jeho dedičskom práve ho upovedomí verejnou vyhláškou. Vo verejnej vyhláške ho súd vyzve, aby sa prihlásil na súde alebo u procesného opatrovníka v lehote nie kratšej ako jeden mesiac od zverejnenia verejnej vyhlášky na úradnej tabuli súdu a poučí ho o následkoch, ak sa neprihlási včas.
    (2) Verejná vyhláška sa doručí ostatným účastníkom, procesnému opatrovníkovi a zverejní sa na úradnej tabuli súdu, webovej stránke príslušného súdu a webovom sídle Notárskej komory Slovenskej republiky. Verejná vyhláška môže byť zverejnená aj prostredníctvom hromadných oznamovacích prostriedkov.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/161/20160701

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Tweety, Katy a R, arizona, Dav, Ing. Ľubomír Janoška
    5
    vicktor To mozu napisat aj na nastenku Min. zivotneho prostredia, vysledok bude rovnaky - chlap ostane nezvestny.
    Na zaklade coho/koho sud ustanovi opatrovnika? Konat ma iny dedic ci notar?
    aenri toto ale neplatí u dodatočných konaní o dedičstve, pretože v nich už boli dedičia upovedomení o ded. práve a možnosti odmietnuť dedičstvo v pôvodnom konaní.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Brat nema deti? Spolocnych bratrancov, sesternice, znamych?
    Stareho pana na faszbuku nenajdes, ale mladych pribuznych mozno ano. V sirsej rodine kazdy pozna kohosi. Raz som cital ze dvoch uplne cudzich ludi vo svete spaja retazec niekolkych spocne znamych jedincov coby ich stacilo poratat na prstoch.
    Hladaj v telefonnon zozname, registri zivnostnikov, katastralnom portali, kade-tade, vycestuj na tu adresu a opytaj sa susedov, ...
    Ale pre vas bude lepsie nenajst ho. (ak nebude dedit ten opatrovnik)
    Nazadavam sa ze v takomto pripade by mal mat notar moznost vyhladat ho cez register obyvatelstva.

    aenri je offline (nepripojený) aenri

    aenri
    notár ho bude hľadať, ale pokiaľ ide o dodatočné konanie o dedičstve, tak to potvrdí všetkým dedičom podľa dedičských podielov.

    Adresa jedného z dedičov neznáma - Novoobjavené dedičstvo poľnohosp. pôda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.