Zavrieť

Porady

ČO s vlhkosťou?

Dobrý deň, poprosil by som o radu. Bývame v dome strom cca 35 rokov. a v poslednom čase sa mi začala robiť vlhkosť na fasáde a taktiež aj v interieri domu. Nie som stavbar, ale nejake skúsenosti už mám. Okolo steny je chodník a podľa mňa ten kto ho predtym než som sa nasťahoval dal ho vyššie ako sú základy - teda dotýka sa tehly a tá pekne od neho nasáva vlhkosť. Bedem sa Vám to snažiť čo najbližšie popísať a zobraziť

1. krok - z vonku rozryť celý chodník a potrebujem obkopať dom asi tak do hĺbky 0,6 m až 1 m okolo múru dať nopovú fóliu a dieru zahádzať makadamom a po celej dĺžke položiť drenážnu rúru. Na vrch makadamu dať ozdobný štrk. - to už bude čerešnička na torte. (žiadny betón - nech nám to dýcha). Dúfam, že to pomôže a že je múr od základu odizolovaní inač neviem čo budem robiť.

príloha obr. č.1, obr. č.2


2. krok osekať omietku a celý sokel, nechať ju preschnúť a nanovo nahádzať omietku. Problém je ale ten, že neviem čo by bolo najvhodnejšie dať na sokel, aby mi to cele dýchalo.

3. krok z vnútra taktiež osekať a dať sanačnú omietku.

4. krok - není to až také zle ako to vyzerá problém mam na jednej časti domu asi tak na 3 m a na druhej časti domu asi tak na 2 m. Ale najradšej by som to cele urobil naraz.

5. krok - na tomto obrázku je vlhkosť podľa mňa taktiež z chodníka pod týmto chodníkom je kotolňa a tá je úplne suchá.

Ďakujem za Vaše rady.
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pekný večer. Uvedená téma sa už nachádza na Porade:
    http://www.porada.sk/t114595-vlhkost-v-dome.html

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kabrince na sokli niesu duté?Podľa mňa sa mýlite.Vzhľadom na výšku parapetu moc pochybujem o tom že by chodník bol vyššie ako vodorovná izolácia základu.Som si takmer istý ,že vlhkosť obchádz po omietke vodorovnú izoláciu.Takže oodrezať karbobrúskou omietku nad kabrincom celý kabrincový sokel vybúrať a urobiť nanovo a poriadne.Podobný problém ako na fotografiach.
    Naposledy upravil 220870 : 23.02.10 at 17:35
    012.jpg  
    011.jpg  
    1/1

    robof je offline (nepripojený) robof

    robof
    220870 Pozri príspevok
    Kabrince na sokli niesu duté?Podľa mňa sa mýlite.Vzhľadom na výšku parapetu moc pochybujem o tom že by chodník bol vyššie ako vodorovná izolácia základu.Som si takmer istý ,že vlhkosť obchádz po omietke vodorovnú izoláciu.Takže oodrezať karbobrúskou omietku nad kabrincom celý kabrincový sokel vybúrať a urobiť nanovo a poriadne.Podobný problém ako na fotografiach.
    môžete mi dať telefónne číslo ja by som Vám zajtra zavolal a verím tomu, že by ste mi určite pomohli

    nedopo je offline (nepripojený) nedopo

    nedopo
    Prvé dve fotografie mi hovoria, že to môže byť podobne,ako bolo u mňa. V izbe,ktorá nebola podpivničená, vzlínala vlhkosť zo zeme. Zemina pod podlahou bola vyššie ako úroveň izolácie, v podlahe nebola izolačná vrstva, ani betón nebol príliš kvalitný, rod. dom približne 50 rokov starý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.