Zavrieť

Porady

Ovládače na ntb Lenovo Z61m s Win XP Professional 64bit

Tak na tomto notebooku som mal pôvodne ten istý OS len 32 bit. Musel som preinštalovať systém, a mal som k dispozícii len tento 64 bit. No a teraz na to neviem zohnať ovládače. Podarilo sa mi nájsť akurát na grafiku. Na zvukovú kartu a ostatné neviem nájsť. Hladal som v Google podla toho čo bolo napísané v evereste, a našlo mi to jedine tie stránky, čo tam je to sťahovanie také zložité, niekde to chce prihlásenie, niekde zas peniaze. Tak by som chcel vás poprosiť, že ak by ste vedeli kde to stiahnuť, či by ste mi poslali linky na tie ovládače, že sa to dá rovno stiahnuť.

zvuková karta: Analog Devices AD1981HD @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

sieťový adaptér (no ja neviem či to je práve tak, ale potrebujem driver na LAN): Intel (R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

USB: Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]

To je asi všetko čo by som potreboval. Bol by som rád, keby ste mi to našli, lebo ja si fakt neviem už rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    qwertz4011 Pozri príspevok
    No že je z nej kúsok odtrhnuté, tak Tam je vidieť iba Windows XP Profess
    Ale key je celý. Mne by stačili len 2-3 ovládače, nič viac.
    http://www-307.ibm.com/pc/support/si...&validate=true

    tam by mali byť vhodné ovládače
    len musíš vyplniť zostávajúce položky

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Windows 64 bit si radšej zruš.Budu mať s ním problémy aj s niektoré programy.Aspoň ja som mal.Chcel som využiť 4GB Ram ,Vistu som nechcel ,ale vrátil som sa k XP-32 bit pretože ten nemal problémy a hlavne sú naň ovládače.Radšej WIN7 teraz.

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    Budú s ním problémi? No tak niekde budem musieť zohnať ten 32 bit. Skrátka ja som musel preinštalovať windows, a po ruke som mal iba ten 64 bit.
    KoxXxo: tam sú ovládače len na 32 bit.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    výrobca tento model dodával tuším s windows vista 64bit. Ak máš naspodu nálepku so sériovým číslom a označením verzie, zožeň si danú verziu windowsov, použi číslo z nálepky a ovládače od výrobcu. Budeš mať po problémoch.

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    No tak ja som tento notebook nekúpil z obchodu, ale od známeho, čiže on ho používal, tak neviem či tam bola najprv Vista, ale pod klávesnicou je nálepka s logom XP a nápisom: Desinged for Windows XP
    Windiws Vista Capable

    tak ja neviem čo a ako

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    qwertz4011 Pozri príspevok
    No tak ja som tento notebook nekúpil z obchodu, ale od známeho, čiže on ho používal, tak neviem či tam bola najprv Vista, ale pod klávesnicou je nálepka s logom XP a nápisom: Desinged for Windows XP
    Windiws Vista Capable

    tak ja neviem čo a ako
    to nieje nálepka s licenciou windowsov... tá býva zospodu ntb nalepená, je na nej napr. Widows Vista bussiness OEM a windows key.
    Ten "key" je možné použiť pri inštalácii legálnych win. (ak bol ntb pôvodne zakúpený aj s licenciou)

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    Ja viem že to nie je nálepka s licenciou, čo som debil??? Ja len že podla toho tam bol pôvodne XP.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    qwertz4011 Pozri príspevok
    Ja viem že to nie je nálepka s licenciou, čo som debil??? Ja len že podla toho tam bol pôvodne XP.
    podľa informácii z netu sa tento model predával s vistou... Máš vôbec nejakú licenčnú nálepku? asi nie... Takže ak sa chystáš kupovať, kúp rovno win7 mal by ísť, ak nechceš kupovať daj si linux, ak použiješ windows ale "načo by si ho predsa kupoval?" , len mi poraďte ako s ním, tak si na nesprávnom fóre

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    Mám licenčnú nálepku, len je už trochu zošúchaná a trochu z nej je odtrhnuté. Kupovať windows sa určite nechystám.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    qwertz4011 Pozri príspevok
    Mám licenčnú nálepku, len je už trochu zošúchaná a trochu z nej je odtrhnuté. Kupovať windows sa určite nechystám.
    tak z nej vyčítaj verziu operačného systému a kľúč. ak to ide môžeš túto verziu legálne použiť.
    V nelegálnom ti na porade asi neporadia.

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    No že je z nej kúsok odtrhnuté, tak Tam je vidieť iba Windows XP Profess
    Ale key je celý. Mne by stačili len 2-3 ovládače, nič viac.

    qwertz4011 je offline (nepripojený) qwertz4011

    qwertz4011
    Tak nemôžem to nikde nájsť, tak asi počkám na známeho, prinesie mi x32. Ale to bude chvýlu trvať.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.