Zavrieť

Porady

Krádež textov

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dá sa niečo legálne robiť proti krádeži textov ? Som si zo srandy skopíroval naše texty do googla a našiel som na každý jeden v priemere 3 salóny (na 1 text až 7), ktoré od slova do slova skopírovali moju tvorbu. Ja viem, že sme dobrí a mnohí sú schopní len kopírovať, ale doslova ma nasralo, že niekto okoíroval moju tvorbu a podpísal sa tam s tým, že ten text napísal on. O to horšie, že je to konkurencia z BA. Môžem proti tomu niečo robiť ? Má to vôbec význam ťahať sa s právnikmi ?
Usporiadat
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Podaj trestne oznamenie pre porusovanie autorskeho prava podla § 283 ods. 1 Trestneho zakona.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zase zakony, sudy... to ste vsetci taki ze ste nikdy nic neskopirovali? skus im napr. napisat nech to zmenia, aj odo mna kopiruju, aj napr. texty v google adwords, maju velmi podobne, ale zase priznam sa aj ja sa nechavam inspirovat inymi, akurat ze nie vedla od suseda ale minimalne za hranicami.... inak neviem akoby si dokazoval ze ten text si pouzil prvy ty a nie oni
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
zase zakony, sudy... to ste vsetci taki ze ste nikdy nic neskopirovali? skus im napr. napisat nech to zmenia, aj odo mna kopiruju, aj napr. texty v google adwords, maju velmi podobne, ale zase priznam sa aj ja sa nechavam inspirovat inymi, akurat ze nie vedla od suseda ale minimalne za hranicami.... inak neviem akoby si dokazoval ze ten text si pouzil prvy ty a nie oni
No vieš Padro. Choď na masáž k niekomu, kto si ani vlastné texty nieje schopný napísať. Ani ja niesom spisovateľ, ale viem pár slovami opísať to, čo vykonávam. A potom ked moje popisy má iný salón podpísaný nejakým Bc. XY, tak sa mi nožík otvára. Ale tak riešiť sa to nedá, napísal som im, nech to zmažú, ale neviem či to bude mať zmysel
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Dantess Pozri príspevok
No vieš Padro. Choď na masáž k niekomu, kto si ani vlastné texty nieje schopný napísať.
čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
dragan.michal Pozri príspevok
čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži?
Veľmi jednoduché Michal, predávajú produkt o ktorom ani nevedia napísať nič vlastné. Ako potom môžem chcieť od takého maséra, že vie kde vôbec mám veľký chrbtový sval, kde sa mi upína s akým svalom je krížený, atď, keď niekto nieje schopný napísať ani len krátky opis tej masáže. Ťažko sa to vysvetľuje a ťažko chápe, ale masáže niesu predaj tovaru, ktorý má rovnaké vlastnosti pri každom predaji.

A čisto teoreticky. nenasralo by Ťa kebyže napíšeš svoj text na svoju stránku a len by si ju čítal na inom webe podpísanú autorom niekoho iného...
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Teoreticky by ma to nahnevalo, ale je to taká vec, že nemáš ako moc docieliť, aby sa to nestalo. Tebe skopírujú pár textov, takže buď im napíšeš nech to stiahnú a pohroz právnikom (to väčšinou zabere) alebo si daj na blog, že Ta kopírujú. Súd v tomto prípade nemá zmysel.

A Tebe "ukradli" pár textov. Ale myslím, že Padro by nám mohol porozprávať zážitky s eshopmi. Tam si nie len skopírujú celé texty, ale spokpčia aj obrázky.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

padro Pozri príspevok
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....
No napriklad v pripade, ked obrazok poskytuje priamo vyrobca je to uplne v poriadku. Tym sa myslim da vysvetlit mnoho pripadov rovnakych obrazkov v eshopoch.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dragan.michal Pozri príspevok
čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži?
Ja si tiez myslim ze ma velmi vela.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dragan.michal Pozri príspevok
Teoreticky by ma to nahnevalo, ale je to taká vec, že nemáš ako moc docieliť, aby sa to nestalo. Tebe skopírujú pár textov, takže buď im napíšeš nech to stiahnú a pohroz právnikom (to väčšinou zabere) alebo si daj na blog, že Ta kopírujú. Súd v tomto prípade nemá zmysel.

A Tebe "ukradli" pár textov. Ale myslím, že Padro by nám mohol porozprávať zážitky s eshopmi. Tam si nie len skopírujú celé texty, ale spokpčia aj obrázky.
Ja by som tiez mozno celu tuto infomaciu o kopirovani dal na svoju strnku s tym, ze aky ma konkurencia pristup ku svojej webstranke, ze sa im ani neoplati rozmyslat nad textami, taky pristup bude mat aj poskytovanym sluzbam.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ja by som tiez mozno celu tuto infomaciu o kopirovani dal na svoju strnku s tym, ze aky ma konkurencia pristup ku svojej webstranke, ze sa im ani neoplati rozmyslat nad textami, taky pristup bude mat aj poskytovanym sluzbam.
No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

padro Pozri príspevok
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....
Ja už som zažil prípady, keď konkurenčný eshop stiahol obrázky, ktoré si nafotil sám majiteľ aj s popisom tovaru. zjavne si to kopirovac ani necital, lebo to stiahol aj s chybami

misomiso Pozri príspevok
Ja si tiez myslim ze ma velmi vela.
Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať. Texty predávajú, takže ak niekto písať nevie tak má len 2 možnosti:
- skopírovať texty a mierne si ich upraviť
- najať copywritera
Lepšie mu finančne výjde prvá možnosť.

Dantess Pozri príspevok
No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami
Aký zmysel má písať na blog, že niekto kopíruje texty keď neuvedieš kto? Lepšie by bolo keby si si text z webu dal vyhľadať cez google a následne ten link pridať na blog nech to zhodnotia samostní čitatelia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dantess Pozri príspevok
No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami
Dantess,
už dávno si mal na nich rovno napísať sťažnosť.
Tu sa zbytočne sťažuješ, alebo je to len prefíkaná reklama?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Michal - Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať, to máš pravdu, ALE musí vedieť čo robí. Ani ja neviem písať zaujímavo, no opísať, že čo robím pri danej masáži a čo masáž privodí by mal vedieť každý masér, inak by tú pracu nemal robiť. Stláčať chrbát ako vrece zemiakov vie každý, ale vedieť PREČO stláča dané miesto, tak na to treba už aj skúsenosti.

Jar88 - nepotrebujem takúto formu "reklamy"
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

švanda, dnes som narazila na moje fotky uverejnené na inom webe. Sama si fotím, sama robím texty.

Prekúsala som to, že iné weby skopírovali moje texty, fotky, obchodné podmienky. Berú odo mňa občas tovar. A naviac, aspoň ma to prinúti zlepšiť svoje fotky a vymeniť ich.

Dnes som ale narazila, že niekto skopírovaj aj tie fotky, ktoré som robila do blogu. A ani to by ma tak neštvalo, ale prečo ich tak spotvorili????

No nič, mňa to ženie k vylepšeniu fotiek ))
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja si poviem ze ak ma niekto koporiruje tak asi preto ze to robim dobre... dasa co ja mam dodavatelov tak nemaju absolutne problem ak beriem fotky, ktore nafotili oni sami, skor by som povedal ze to beru ako samozrejmost.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

padro Pozri príspevok
ja si poviem ze ak ma niekto koporiruje tak asi preto ze to robim dobre... dasa co ja mam dodavatelov tak nemaju absolutne problem ak beriem fotky, ktore nafotili oni sami, skor by som povedal ze to beru ako samozrejmost.
hmmm, ale dnes som našla takych, čo neberú odo mňa

ale inak súhlasím, beriem to tak, že asi som dobra, ke´d ma kopírujú, nie ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dragan.michal Pozri príspevok

Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať. Texty predávajú, takže
To argument dietata ktore dostalo z urciteho predmetu zlu znamku a chce sa obhajit.

Dobry text nie je iba o tom, nakolko kto "vie" pisat, ale predovsetkym je to o tom, kto kolko dolezitosti priklada komunikacii so zakaznikmi, kolko tomu chce venovat casu a usilia.

Ak dostatocne vela, ma sancu sam napisat dobry text. Ak celu komunikaciu so zakaznikmi povazuje za "nutne zlo",ktore ho vyrusuje od zarabania penazi, potom nenapise dobry text.

Kazdopadne "ukradnut" nie je riesenim. Nikto nikoho nenuti, aby mal webstranku. Masirovat sa da ej bez vlastnej webstranky, ked je uz o tom rec.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Nedokazem pochopit ako tu niekto dokaze napisat, ze co je zle na tom ked niekto nieco skopiruje. Kym si nedokazu ludia uvedomit, ze aj dusevne vlastnictvo ma hodnotu a ze aj dusevna praca je praca, tak tu bude totalny bordel.
Mne ked jeden clovek opajcol texty z mojho webu, podal som na neho trestne oznamenie - existuje sposob ako dokazat kto mal texty uverejnene na webe skor - chlap skoncil pred sudom s podmienkou 2 roky.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
prefesional, ty na tom sude aj spavas? sorry ale zacina byt v kazdom tvojom prispevku "daj na sud, trestne oznamenie, udam ta"... to akoze ty nemas napriklad obycjne mp3ky? alebo ked uz ty mas tu svatoziaru tak niekto z tvojej rodiny? ... mal by si ich ist rychlo udat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať