Zavrieť

Porady

Pisanie nazvu spolocnosti

Neviem ci som dobre zaradila otazku do temy, dost na tom ze by ma zaujimalo ci je niekde ukotveny nejaky paragraf alebo pripis ktory prikazuje pisat nazov spolocnosti co sa tyka velkych pismen tak ako je v OR.
Vysvetlim, robila som urcite personalne tlaciva kde som napisala vyraznym pismom a vsetko velkym nazov spolocnosti. Konatel mi to dal prepracovat ze nazov spolocnosti musi byt malym pismom samozrejme okrem prveho pismena lebo tak je v OR. Prislo mi to divne a kedze neviem k tomu najst ziadne usmernenie tak sa pytam skusenejsich, ma pravdu, alebo je to len jeho vymysel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ergo Pozri príspevok
    Neviem ci som dobre zaradila otazku do temy, dost na tom ze by ma zaujimalo ci je niekde ukotveny nejaky paragraf alebo pripis ktory prikazuje pisat nazov spolocnosti co sa tyka velkych pismen tak ako je v OR.
    Vysvetlim, robila som urcite personalne tlaciva kde som napisala vyraznym pismom a vsetko velkym nazov spolocnosti. Konatel mi to dal prepracovat ze nazov spolocnosti musi byt malym pismom samozrejme okrem prveho pismena lebo tak je v OR. Prislo mi to divne a kedze neviem k tomu najst ziadne usmernenie tak sa pytam skusenejsich, ma pravdu, alebo je to len jeho vymysel.
    Nie je to jeho výmysel, ale pre identifikáciu firmy je dôležité, aby sa v oficiálnych dokumentoch uvádzal názov tak, ako je uvedený v OR.

    Dnes už pri zapisovaní novej firmy kontrolujú, či sa v OR nenachádza firma s rovnakým názvom, vyplýva to zo zákona o OR § 7 ods. 12:

    (12) Pred zápisom obchodného mena registrový súd z predložených listín preverí, či sa nenavrhuje zapísať obchodné meno totožné s obchodným menom už zapísaným v obchodnom registri, a to bez ohľadu na dodatok označujúci právnu formu.


    Kedysi sa to nekontrolovalo a preto sa ešte môže stať, že existujú firmy, ktoré sa líšia len napr. tým, že majú v názve veľké alebo malé písmená

    Bauer, spol. s r.o.

    BAUER, spol. s r.o.

    , alebo sa líšia len jedinou čiarkou v názve:

    TRADE COMPANY s.r.o.

    TRADE COMPANY, s.r.o.

    Takže ak konateľ nechce mať problémy pri identifikácii firmy v zmluve a na iných dokumentoch, tak požaduje, aby sa tam uvádzal presný názov firmy. Obchodní partneri často k zmluvám vyžadujú aj výpis z OR, kde si kontrolujú svojho obchodného partnera.

    V zákone to polopatisticky nenájdeš napísané, tak ako by si očakávala, ale ver mi, že je veľmi dôležité, aby názov firmy bol presne uvedený. Napr. CDCP sú v tomto pedanti a akýkoľvek návrh vrátia späť, ak tam nie je presne uvedený názov firmy.

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    dakujem za vysvetlenie, ja som naozaj nenasla nikde konkretne vysvetlenie ohladom tejto problematiky a tak som podozrievala konatela ze sa jedna o buzeraciu z jeho strany

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ergo Pozri príspevok
    dakujem za vysvetlenie, ja som naozaj nenasla nikde konkretne vysvetlenie ohladom tejto problematiky a tak som podozrievala konatela ze sa jedna o buzeraciu z jeho strany


    Výmysel, buzerácia.....raz je to jeho spoločnosť a má plné právo vyžadovať precíznosť / dôslednosť v uvádzaní mena spoločnosti . Skúsenosti iných to neovplyvnia.
    Monika Kováčová
    Chobot Pozri príspevok
    Napr. CDCP sú v tomto pedanti a akýkoľvek návrh vrátia späť, ak tam nie je presne uvedený názov firmy.
    Prosím ich pekne, čo je to CDCP???

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Centrálny depozitár cenných papierov SR, a. s. - tiez mi to trochu trvalo .

    Pisanie nazvu spolocnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.