Zavrieť

Porady

ako ušetriť v domácnosti?

ak máte nejaké dobré rady ako a kde a v čom ušetriť poraďte. Bývam v trojizbovom byte, nemám záhradku a potrebovala by som rady ako ušetriť? napr. aké máte skúsenosti s nákupmi: raz do týždňa, alebo každý deň a za menej? ako šetríte s vodou, elektrinou? kde nakupujete lacné a dobré oblečenie? za každú praktickú radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    my sme od velkych nákupov tuším prešli k takým malým, skoro každodenným. Lebo na velkom nákupe sa veľa kúpilo a potom sa to muselo minúť. Teda, múku, cukor to máme v zásobe.

    A keď ušetriť, tak treba jedálniček a všetko premyslieť. Dopredu počitať zo zvyškami, prípadne variť presne. A návrat ku starým jedlám, kde sa nepoužívajú polotovary ale iba základné suroviny (aj ke´d je to prácnejšie)

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Predovšetkým treba ZVÝŠIŤ PRÍJMY ,

    lebo rozmýšľať o tom,či za mesiac vynaložím na potraviny napr. namiesto 250 euro len 220 euro , k ničomu nevedie,

    usporených 30 euro sa minie na nepredvídané výdavky a stále sme v mínuse....

    Treba mať taký príjem aby ma netrápilo,či mesačne miniem 300 , 500 alebo 1000 euro.

    Samozrejme,že TREBA šetriť ale nie tým sposobom,že namiesto salámy/šunky/ po 7 eur/kilo budem jesť nejaké zomleté perie a zvyšky z hydiny spolu s mukou po 2,80 /kilo

    Treba mať vypracovanú nejakú KONCEPCIU života ako takého , nejaký CIEĽ v živote ku ktorému vzhľadám a ktorý si chcem splniť /vlastné bývanie,nové auto, cestovanie, vzdelanie detí a p./

    Pre tento cieĺ si založím sporenie a mesačne naň budem prispievať PEVNOU SUMOU / XXX euro/ ostatné svoje výdavky
    PRISPOSOBÍM tomuto CIEĽU

    Zbavím sa výdavkov na neužitočné veci a činnosti napr. cigarety, alkohol, nakupovanie nového oblečenia z dovodu modnych trendov,káblovej televízie,paušálov na telefonovanie,denného kupovania novín a časopisov,a i....

    Čo sa týka nevyhnutných výdavkov na stravu,dopravu a p. tie minimalizovať tým sposobom,že nakupovať vo výpredajoch
    min. 30 % zĺavy /potraviny,konzervy vo väčších množstvách/variť doma jedlá z dostupných surovín a lacných zdrojov /zelenina zo záhradky/ a pre pohon mot.vozidla využiť alternatívny lacnejší pohon /LPG/
    šetriť vodou sa dá aj tým,že si dopredu premyslím,čo idem prať a neperiem po 3-4 veci v práčke aj niekoĺkokrát denne ale na jedno pranie sa snažím vyprat čo najviac vecí
    ďalej reguláciou výkonu radiatorov /nemusím mať v byte stále "trenírkovú teplotu" a súčasne otvorené okno
    A namiesto zohrievania vody v rýchlovarnej kanvici,je lacnejšie zohriať vodu v čajníku na plynovom sporáku

    Najviac ušetria nie tí ĺudia,čo musia ušetriť,lebo nemajú inú možnosť , ale tí, čo zredukovali zoznam svojich potrieb a enrgiu míňajú premysleným sposobom.
    Naposledy upravil Indeed : 22.09.12 at 02:08

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...ideme fest
    Indeed Pozri príspevok
    pozri sa JA som svoje príjmy svojho času ZVÝŠIL minimalne 3-násobne,tým,že som sa rekvalifikoval a začal som vykonávať inú lepšie platenú prácu

    a nabádam aj iných aby tak urobili,prináša to veľké uspokojenie v niektorých oblastiach života
    ...pozri ...ja som svojho času svoje príjmy znížil cca 3 - násobne ...

    Vravím ale niečo iné .......peniaze znamenajú veľa , véééľmi veľa , nakoľko sa odvíja od toho dosť podstatných vecí ...
    V takejto dišpute zvyknem oponovať Šaňom Rezešovie ...ťažké love mal ( teraz deti užívajú ) ...myslíš , že bol spokojný ( sú deti - Varholíková ) spokojné ???
    Medzi tie oblasti života počítam aj zdravie - teda hlavne to zdravie ...
    Môžeš sa rekvalifikovať a aj nájsť si neviem akú výnosnú prácu , keď Ti lekár na to utrum dá ...

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    hubatá, Valcake, avalik, Darina1234
    Nevhodné (1)
    3
    wagner Juraj čudujem sa Ti, že sa s ním zapodievaš. Kecá somariny, ešte nevie čo je život. Pokiaľ si raz poriadne nenatlčie hubu.
    misoft Alebo mu ......

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nechodiť do supermarketov na akciový tovar, lebo oči a iné zmysly kupujú racio ide bokom

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Namiesto zemiakových lupienkov a iných pochutín treba v tomto období nasušiť jablká, hrušky, slivky,...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Akciové tovary sú niekedy drahšie ako normálne.Princíp je jednoduchý - tovar stojí napr. 10€. Následne sa jeho cena upraví na 13€ a "buchne" sa akcia a výsledná akciová cena je 11€. Obchod je obchod.
    Všimol som si to, keď som si kupoval brašňu na noťas. Stála ma 5,99€. Poviete si nič mos. No o týždeň plagát a v ňom tá istá brašňa v akcii 6,99€ z pôvodnej ceny 8,99€

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Nešetriť až vtedy keď už nemám peniaze, ale naopak: vtedy keď ich ešte mám. V deň výplaty odolať a nechodiť po nákupoch či už potravín alebo oblečenia.

    Pri potravinách nič nevyhadzovať, ale naopak k zbytkom prirábať alebo ich použiť iným spôsobom: napr. zostala mi zemiaková kaša, tak urobím kyslú polievku a k nej zemiakové placky. Ak mi zostala ryža, použijem ju ako závarku do paradajkovej polievky, z mäsa z polievky urobím ešte fašírky. Nekupujem mäso s kosťou, lebo tú kosť vyhodím ale zaplatila som ju ako mäso.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Indeed zemiakové placky sú najlepšie z čerstvo postrúhaných zemiakov, ale ak chceš možeš do nich pridavať aj drevené piliny...
    Indeed hubata,ten sposob šetrenia je obmedzovanie spotreby ja som písal o inom šetrení
    hubatá Tie tvoje drísty a vedecké úvahy Indeed nikomu nepomôžu ušetriť. Mala som na mysli iné placky: z varených zemiakov - ak ti to niečo hovorí (zo zbytku pyré ku kyslej polievke - machre! Najprv dobre čítaj a potom mudruj!
      zbaliť

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    Polovica toho, čo zjeme, udržuje nažive nás, druhá polovica lekárov. (Staroegyptský text)


    PS: "a 50% náklady sú ušetrené"

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Konzervy? Ani pri zľave. Dnes ušetríš, neskôr ...
    Variť zo základných surovín.
    Ale dá sa ušetriť aj takto napr. http://www.dobrejablka.sk/download/samozber12.pdf, ak nie sú už obraté.
    Kto má možnosť uskladnenia na dlhšie obdobie, dá sa dobre predzásobiť.
    Babka k babke. Šetrí sa od zápalky.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    korela Pozri príspevok
    Konzervy? Ani pri zľave. Dnes ušetríš, neskôr ...
    Variť zo základných surovín.
    Ale dá sa ušetriť aj takto napr. http://www.dobrejablka.sk/download/samozber12.pdf, ak nie sú už obraté.
    Kto má možnosť uskladnenia na dlhšie obdobie, dá sa dobre predzásobiť.
    Babka k babke. Šetrí sa od zápalky.
    Ja nemyslím na hotové jedlá v konzerve , to vobec nie.
    Skor som myslel na konzervy,ktoré kupuješ tak-či -tak napr. paštéty, ryby v oleji, sterilizované uhorky a zeleninu,ovocné kompóty ,ale aj olej a trvanlivé mlieko

    A jablká ? Skodia zubom a najlepšie sú v jablkovom koláči...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ešte jeden pohĺad na problematiku šetrenia :

    kto z Vás nakupoval v marketoch NORMA,Penny,Le-Clerc, Auchan,GLOBUS, Biedronka, OBI,Bauhaus,IKEA,REWE,Aldi ?

    že tieto markety sa okrem IKEA nenachádzajú na Slovensku ??

    Však o tom to je , ŠETRENIE je vec princípu, vec presvedčenia a životný štýl,kde výdavky nie sú obmedzené, no sú prísne kontrolované.
    osky ale ved v Ikei je nekvalitny tovar.nabytok by som tam nekupila.
    bjuty smis asi preto ptrí ike medzi najvačšie svetové fy, že má nekvalitný tovar,,,bože môj..

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    pozri sa JA som svoje príjmy svojho času ZVÝŠIL minimalne 3-násobne,tým,že som sa rekvalifikoval a začal som vykonávať inú lepšie platenú prácu

    a nabádam aj iných aby tak urobili,prináša to veľké uspokojenie v niektorých oblastiach života

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    nina1671 Pozri príspevok
    ak máte nejaké dobré rady ako a kde a v čom ušetriť poraďte. Bývam v trojizbovom byte, nemám záhradku a potrebovala by som rady ako ušetriť? napr. aké máte skúsenosti s nákupmi: raz do týždňa, alebo každý deň a za menej? ako šetríte s vodou, elektrinou? kde nakupujete lacné a dobré oblečenie? za každú praktickú radu ďakujem.
    Setrit sa da len OD-DO %. Je ista hranica setrenia ked mas pocit ze zivot nestoji za nic. Podstatne je podla mna okrem zdravia a zakladnych potravin zarabat aspon o 15% viac ako tvoji susedia. 15 % usetrit bolí, 15% naviac potesí. Ceny ( hlavne kupa bytu ktora ta zatazi na 25az30 rocne splacanie ) su v tvojom okoli nastavene tak, aby vsetci prezili. Ak budu ludia na Orave zarabat v priemere 1500.-EUR/masiac ceny budu este vyzsie ako v Bratislave. Nesnaz sa len setrit, skus zarabat. Mas na to, uz len podla toho ze na rozdiel od inych nad tym rozmyslas Necakaj vsak uspech z mesiaca na mesiac.
    Naposledy upravil felix1 : 23.09.12 at 14:22
    Indeed Ďakujem za suhlasne stanovisko.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Indeed - čo keby si sem praštil zoznam zamestnávateľov, ktorí majú voľné pracovné miesta a potom by som povedala že je tvoja diskusia k zadanej téme. Drísty o tom ako si zarobiť v 2-3 zamestnaniach sú síce pekné, ale pre väčšinu z nás nereálne ak nebývame v Bratislave kde ešte sú aké - také pracovné príležitosti a možno sa nájde aj práca popri hlavnom zamestnaní. Hlavne ti ďakujú za dobrú radu matky s malými deťmi a občania SR z hladových dolín, kde prácu nevideli už dlhéééé roky, t.j. od roku 1989 ak o tom nevieš.
    Naposledy upravil hubatá : 26.09.12 at 20:06
    Indeed kde som ja písal o 3-och zamestnaniach ??vidím,že diskutovať s takými osobami ako si ty a Wagnerová, nemá žiaden zmysel

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ty si ale kôň .....
    Takže pekne po poriadku a po mojom ....

    Indeed Pozri príspevok
    Predovšetkým treba ZVÝŠIŤ PRÍJMY ,
    ...aj by som rád , ale ako ???...dnes sa už ani s devinou neoplatí realizovať ...za pár šupov dostaneš flajster ajajáááááj ....
    lebo rozmýšľať o tom,či za mesiac vynaložím na potraviny napr. namiesto 250 euro len 220 euro , k ničomu nevedie,
    ...lačný človek nerozmýšľa ...ten chce jesť...
    usporených 30 euro sa minie na nepredvídané výdavky a stále sme v mínuse....
    ...nepredvídané výdavky sú skoro vždy vyššie ako tá úspora ...kua a každý mesiac sa niečo vyskytne...
    Treba mať taký príjem aby ma netrápilo,či mesačne miniem 300 , 500 alebo 1000 euro.
    ...he ....ale odkiaľ a ako to robiť a nekradnúť ?...každý nemôže byť majiteľom ziskovej firmy ...
    Samozrejme,že TREBA šetriť ale nie tým sposobom,že namiesto salámy/šunky/ po 7 eur/kilo budem jesť nejaké zomleté perie a zvyšky z hydiny spolu s mukou po 2,80 /kilo
    ...to je fakt ...
    Treba mať vypracovanú nejakú KONCEPCIU života ako takého , nejaký CIEĽ v živote ku ktorému vzhľadám a ktorý si chcem splniť /vlastné bývanie,nové auto, cestovanie, vzdelanie detí a p./
    ...koncepciu má snáď každý normálny ...horšie je to s realitou ...
    Pre tento cieĺ si založím sporenie a mesačne naň budem prispievať PEVNOU SUMOU / XXX euro/ ostatné svoje výdavky
    PRISPOSOBÍM tomuto CIEĽU
    ...hm ...skôr by sa mi tu hodila tá rozprávka ...." O troch grošoch ".....
    Zbavím sa výdavkov na neužitočné veci a činnosti napr. cigarety, alkohol, nakupovanie nového oblečenia z dovodu modnych trendov,káblovej televízie,paušálov na telefonovanie,denného kupovania novín a časopisov,a i....
    ...a prečo máš internet ???.....šak neužitočná to vec ...
    Čo sa týka nevyhnutných výdavkov na stravu,dopravu a p. tie minimalizovať tým sposobom,že nakupovať vo výpredajoch
    min. 30 % zĺavy /potraviny,konzervy vo väčších množstvách/variť doma jedlá z dostupných surovín a lacných zdrojov /zelenina zo záhradky/ a pre pohon mot.vozidla využiť alternatívny lacnejší pohon /LPG/
    ...hm...........................................
    šetriť vodou sa dá aj tým,že si dopredu premyslím,čo idem prať a neperiem po 3-4 veci v práčke aj niekoĺkokrát denne ale na jedno pranie sa snažím vyprat čo najviac vecí
    ...máš pravdu , človeče ....
    Ja to robím asi nasledovne :
    - dám do práčky vyprať raz za týždeň a vodu z nej zbieram do vane
    - podobne je to aj s umývaním riadov
    - následne celý týždeň mám vodu na splachovanie hajzla .....
    ďalej reguláciou výkonu radiatorov /nemusím mať v byte stále "trenírkovú teplotu" a súčasne otvorené okno
    A namiesto zohrievania vody v rýchlovarnej kanvici,je lacnejšie zohriať vodu v čajníku na plynovom sporáku

    Najviac ušetria nie tí ĺudia,čo musia ušetriť,lebo nemajú inú možnosť , ale tí, čo zredukovali zoznam svojich potrieb a enrgiu míňajú premysleným sposobom.
    Ako všade inde a a v iných súvislostiach každodenného života tvrdím niečo iné ...

    Všetko s mierou ...všetkého veľa škodí ....aj toho šetrenia a aj toho rozhadzovania ...
    Indeed .ako obyčajne zase si zaprasil tému... škoda..
    osky ja teda malokedy s Jurajom suhlasim,ale tento raz to ozaj vystihol.realita je ina.ked nemas zisk,koncept si mozes strcit...zial.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Indeed Pozri príspevok
    Ešte jeden pohĺad na problematiku šetrenia :

    kto z Vás nakupoval v marketoch NORMA,Penny,Le-Clerc, Auchan,GLOBUS, Biedronka, OBI,Bauhaus,IKEA,REWE,Aldi ?
    ...aj JA .......nič moc ......klasika ....
    že tieto markety sa okrem IKEA nenachádzajú na Slovensku ??
    IKEA je síce lacná ...no práve preto to aj tak vyzerá ....
    Však o tom to je , ŠETRENIE je vec princípu, vec presvedčenia a životný štýl,kde výdavky nie sú obmedzené, no sú prísne kontrolované.

    a k tomuto ???
    Indeed 8 Minutes Ago #21518
    .ako obyčajne zase si zaprasil tému... škoda..
    ...ako obyčajne trieskaš........škoda ............a spúšťadlom môjho prasenia bola táto veta
    Predovšetkým treba ZVÝŠIŤ PRÍJMY ,...
    ...lenže , to je už nie prasenie ...to je kvikot ......to sú perly vo válove - prázdnom ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.