Zavrieť

Porady

REKLAMÁCIA VÝHRY

Dobry den.
Potreboval by som poradit, ci pri vyhre plati rovnaky reklamacny poriadok ako keby sme ten tovar zakupili?
Situacia:
V novembri 2008 som vyhral notebook v istom papiernictve. Ntebook bol dodany aj so vsetkymi papiermi, zarucnym listom, atd. Zaciatkom juna odisla CD-ROM-ka. Prisli sme do firmy, ze by sme chceli reklamovat notebook. V pohode ho zobrali a povedali, ze do 30 dni sa ozvu. Po mesiaci a pol sme tam zavolali, ze co sa deje , ze ako postupuje reklamacia. Oni nas odbili tym, ze si mozme prist po notebook, nebude vyreklamovany, pretoze oni ho zakupili do vyhry z inej firmy a pred viac ako 2 rokmi. To znamena, ze oni ho nemaju v zaruke uz. A aj keby ho chceli opravit, takze take suciastky na tento notebook sa uz nedaju zohnat...

Viete mi poradit, ako mam dalej postupovat?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zozik1 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Potreboval by som poradit, ci pri vyhre plati rovnaky reklamacny poriadok ako keby sme ten tovar zakupili?
    Situacia:
    V novembri 2008 som vyhral notebook v istom papiernictve. Ntebook bol dodany aj so vsetkymi papiermi, zarucnym listom, atd. Zaciatkom juna odisla CD-ROM-ka. Prisli sme do firmy, ze by sme chceli reklamovat notebook. V pohode ho zobrali a povedali, ze do 30 dni sa ozvu. Po mesiaci a pol sme tam zavolali, ze co sa deje , ze ako postupuje reklamacia. Oni nas odbili tym, ze si mozme prist po notebook, nebude vyreklamovany, pretoze oni ho zakupili do vyhry z inej firmy a pred viac ako 2 rokmi. To znamena, ze oni ho nemaju v zaruke uz. A aj keby ho chceli opravit, takze take suciastky na tento notebook sa uz nedaju zohnat...

    Viete mi poradit, ako mam dalej postupovat?


    Dakujem
    Urobil si chybu , reklamáciu si si mal uplatniť v špecializovanom servise, alebo u predajcu. /všetky údaje sú na dodacom liste k NB )Možno si prišiel o vzácne dni, ak bola záruka na "hrane".

    Pozri si, aký máš dátum predaja na DL, možno ešte stihneš reklamovať.
    Ak už vypršala záručná doba, tak žiaľ , nenarobíš nič, ani SOI nepomôže, jedine dať opraviť na vlastné náklady.
    Predajca sa drží dátumu predaja , nie, kedy si ty NB vyhral.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.