Zavrieť

Porady

skonč. PP v skušob.dobe

Dobrý den,

chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    delina15 Pozri príspevok
    Dobrý den,

    chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...
    Pri skončení PP v skúšobnej dobe sa až tak striktne nedodržuje trojdňová lehota. Veď zákon hovorí jasne, že "spravidla".
    Ak PP vznikol 2.8. a zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe (alebo zamestnávateľ končí PP zamestnanca v skúšobnej dobe) a písomné oznámenie mu doručí 4.8., kde je určené že PP končí 4.8., skončenie PP bude platné.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    arizona, wagner, babi2, Lubaba, zdenka131, Ingrid G., terezamaria
    7

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    delina15 Pozri príspevok
    no tu ide o prípad kedy zamestnanec chce dať výpoveď, takže zamestnávateľa sa to veľmi až tak nedotkne, pretože pri zaúčaní sa vyjadril zamestnanec, že sa mu práca nepáči a chcel by skončiť a zamestnávateľ s tým súhlasil, len som si nebola istá tou vetou v zákone "spravidla do troch dní doručenie " či bude potom spísané oznámenie o ukončení v skuš.dobe platné....
    Tak to je úplne jednoznačné, keď nechce on a zamestnávateľ súhlasí, môže skončiť aj hneď v ten deň.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, wagner, babi2, Lubaba, zdenka131, arizona
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    delina15 Pozri príspevok
    Dobrý den,

    chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...
    Je to v zákonníku práce, že sa doručuje zamestnancovi skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe aspoň 3 dni pred skončením. Ten zamestnanec sa predsa musí nejako zariadiť. Platné bude skončenie aj keď sa 3 dňová doba nedodrží.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bude.

    delina15 je offline (nepripojený) delina15

    delina15
    no tu ide o prípad kedy zamestnanec chce dať výpoveď, takže zamestnávateľa sa to veľmi až tak nedotkne, pretože pri zaúčaní sa vyjadril zamestnanec, že sa mu práca nepáči a chcel by skončiť a zamestnávateľ s tým súhlasil, len som si nebola istá tou vetou v zákone "spravidla do troch dní doručenie " či bude potom spísané oznámenie o ukončení v skuš.dobe platné....

    delina15 je offline (nepripojený) delina15

    delina15
    velmi pekne dakujem za odpoved, a ešte pre overenie, pri vyplnani započtového listu, mu bude priznaný počet odprac.dní: 3, vrátane aj toto 2., 3. a 4.8,hej???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    delina15 Pozri príspevok
    velmi pekne dakujem za odpoved, a ešte pre overenie, pri vyplnani započtového listu, mu bude priznaný počet odprac.dní: 3, vrátane aj toto 2., 3. a 4.8,hej???
    Áno.

    skonč. PP v skušob.dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.