Zavrieť

Porady

Transplantácia orgánov

Ahojte, dá sa niekde oficiálne zistiť, komu boli transplantované orgány po zomrelom? Neviem to nikde na internete nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    podla mojich vedomosti sa to neda zistit.
    občas nektori transplantovani tusia, kto bol darcom, hlavne ked ide o havariu ktora je aj v telke, pripadne,ak ide o dieta po havarii. Ale to iba obcas.
    Dokonca mam pocit, ze je to zakazane povedat. Z etickeho hladiska.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    nedá sa to zistiť.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Bolo by vrcholne neetické to zistovať a chválabohu sa to nedá ani zistiť. Transplantovaný sa dozvie akurát napr., že darca bol mladý muž trebars 25 ročný, ale to je všetko!

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    samozrejme že nemá, a načo by to bolo dobré?! Ich príbuzný niekomu pomohol a bolo by podľa mňa dosť neetické sa v tom vrtať a nie každý transplantovaný by chcel byť s touto skutočnosťou konfrontovaný a verte mi viem o čom píšem sama som transplantovaná aj ked mám obličku od manžele takže darcu poznám...ale poznám iných trans.a pokiaľ viem mnohí ani nemajú záujem vedieť viac o človeku ktorý im dal organ, nie že by boli necitlivý ale je to veľmi ťažký etický problém a nie každý by sa vyrovnal s tým že má trebars obličku od zomretej matky od 3 malých deti. Ciže tento problém je široky a odpoved na mnohé otázky je zložitá.

    Transplantácia orgánov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.