Zavrieť

Porady

AMaterske video - zidovska genocida palestincov...

https://www.facebook.com/photo.php?v=506195522739165

Malo ludi vie ze izrael vznikol ako jediny pozitivny vysledok druhej svetovej vojny, dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela. Izrael vznikol tak ze vyhnali povodnych obyvatelov na male uzemie Gazy, tu maju obmedzeny pohyb osob, informacii....Palestinci hovoria ze ziju v otvorenom koncentracnom tabore.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Židia vďaka Arabom a hlavne kresťanom boli nekresťansky celé tisícky rokov masakrovaný po celej ázii a európe.Pritom všade kam vstúpili prinášali vzdelanosť,úspech a vyspelé remeslá..Skús si najskôr naštudovať dejiny židov ,ako sem dáš takýto príspevok.Oni si z arabmi a už vonkoncom s kresťanmi nemajú čo vyčítať.Aj keď súhlasím s tým ,že v Izraeli židia nemajú čo hľadať.
Židia pár tisíc rokov predtým ,ako sa negramotný Svätopluk odhodlal lámať prútiky , spísali knihu genesis , talmudu a x ďaľších.Skús otvoriť google earth a pzrieť z vrchu ako vyzerá Slovenská dedina z pohľadu družice krásna zelená udržiavaná potom kukni na cigánsku osadu , nič len šedohnedé nič a potom dobre pozri na hranice Izraela a Gazy,nebo a dudy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rado3105 Pozri príspevok
https://www.facebook.com/photo.php?v=506195522739165

Malo ludi vie ze izrael vznikol ako jediny pozitivny vysledok druhej svetovej vojny, dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela. Izrael vznikol tak ze vyhnali povodnych obyvatelov na male uzemie Gazy, tu maju TY SI obmedzeny pohyb osob, informacii....Palestinci hovoria ze ziju v otvorenom koncentracnom tabore.
...dve slovíčka som vložil do citácie ...

Múdrejší pochopí ...debil sa opýta , že ako to vlastne myslím .
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Inak zaujimalo by ma ci tu ludia travia cely den dobrovolne, zadarmo, a aky je zmysel toho. A z coho ziju? Buchac ty si toho prikladom.....mozno by som rozmyslal nad psychoterapiou alebo socializaciou...i ked je mozne ze mas poskodenu cast predneho mozgu, kedy socializacia a empatia u jedinca su nezname pojmy....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rado3105 Pozri príspevok
Inak zaujimalo by ma ci tu ludia travia cely den dobrovolne, zadarmo, a aky je zmysel toho. A z coho ziju? Buchac ty si toho prikladom.....mozno by som rozmyslal nad psychoterapiou alebo socializaciou...i ked je mozne ze mas poskodenu cast predneho mozgu, kedy socializacia a empatia u jedinca su nezname pojmy....
Cez deň makám môj krásny ... čerstvý vzduch na chalupe dýcham ...
Z čoho žijem ???...nuž z Tvojich daní ( ak ovšem makáš )...ibaže malby si viac , nedumal by si nad 3,14čovinami...
Psychoterapia alebo socializácia ?...dobre , že spomínaš ...navštív psychoša , nech Ti pomôže so socializáciou ...
Mozok možno mám poškodený...možno trošku ...no vždy lepšie , ako keby mi skrz cez uši bolo vidno...
rado3105 33 Minutes Ago #26776
jedujeme sa? pravda boli kazdeho zida ze?
hehhehee...ja som asi taký žid , jak Ty komunista ...

Ty debo , vidno , že si nepochopil ...
Múdrejší pochopí ...debil sa opýta , že ako to vlastne myslím .
Lebo v podstate svojou odpoveďou sa vlastne pýtaš ...a tá reakcia na môj príspevok mi to potvrdzuje .

Lebo
dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela.
toto je taká somarina jak traky ...
Naposledy upravil buchač : 21.11.12 at 23:28
0 0
kom0dus kom0dus

kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

kiež by sa európa staviala k problémom tak razantne, ako Izrael.. ale nie, naši euro úradníci riešia zakrivenie babánov alebo počet zŕn na 1m3 ako to je celé zle.
1 0
Andre1983 Andre1983

Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

220870 Pozri príspevok
Židia vďaka Arabom a hlavne kresťanom boli nekresťansky celé tisícky rokov masakrovaný po celej ázii a európe.Pritom všade kam vstúpili prinášali vzdelanosť,úspech a vyspelé remeslá..Skús si najskôr naštudovať dejiny židov ,ako sem dáš takýto príspevok.Oni si z arabmi a už vonkoncom s kresťanmi nemajú čo vyčítať.Aj keď súhlasím s tým ,že v Izraeli židia nemajú čo hľadať. Židia pár tisíc rokov predtým ,ako sa negramotný Svätopluk odhodlal lámať prútiky , spísali knihu genesis , talmudu a x ďaľších.Skús otvoriť google earth a pzrieť z vrchu ako vyzerá Slovenská dedina z pohľadu družice krásna zelená udržiavaná potom kukni na cigánsku osadu , nič len šedohnedé nič a potom dobre pozri na hranice Izraela a Gazy,nebo a dudy.
Nemôžem súhlasiť s tvojím príspevkom. Židia boli masakrovaní najmä kvôli tomu, že ich "múdrosť" ich poväčšine "nútila" úžerníčiť (úroky) na pôvodnom obyvateľstve a zmocňovať sa ich majetkov (prečo asi?). Na to sa už zabudlo, alebo sa to tabuizuje, lebo "Židia trpeli". Tak na porovnanie, Indiáni v Amerike tiež trpeli, dokonca boli takmer vyhladení americkou genocídou, a nerobí sa okolo toho taký humbug. "Lepší malý kšeft, ako veľká lopata.": bol výrok, ktorý vyslovil jeden nemenovaný Žid. Poznáme dobre z rozprávania našich starých rodičov, ktorí si to ešte pamätajú, mnoho prípadov, kedy sa miesto jedného poldeci napísali dve ... ale to je len taká malá vec, v podstate by sa dala považovať za využitie hlúposti miestnych "gójimov". Čo sa týka šírenia vzdelanosti, chcel by som vidieť, koľko ľudí naučili čítať a písať, aby tak prispeli k pozdvihnutiu ľudského plemenva. Tipujem, že mnohým padlo zadobre, že miestni boli nevzdelaní, bolo potom jednoduchšie pripraviť ich o peniaze či majetok. Pokiaľ ide o knihy Tóry, skús ich porovnať so staršími knihami od Sumerov z Mezopotámie a nájsť podobnosti. Vedci sa zhodujú na tom, že tieto knihy, ktorými sa Židovská viera tak pýši, sú v podstate výsledkom prepisu oveľa starších spisov, akurát v priebehu tisícročí sa povymieňali mená a pozmenil text, takže s tými "Svätoplukovými prútikmi" by som narábal opatrnejšie, pretože ani Mojžišova múdrosť nemusela byť taká honosná, akou ju robí obdobie, o ktorom sa toho vie dnes veeeeľmi málo. Svätopluk nám možno nezanechal žiadne knihy, ktoré by sa dochovali, zato nám však zanechal túto zem, na ktorej žiješ aj ty. Toto nie je protižidovský príspevok. Ja nepopieram, že Židia si veľa vytrpeli. Uvádza sa, že v koncentrákoch ich bolo vyhladených cca 4-5 miliónov. Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Akosi lietate od štátu Izrael k židovskej komunite v gojimských štátoch. Btw. rado zabudol na WB s Jerichom a Ramalláhom, aj keď na rozdiel od pásma Gazy sa tam stavajú židovské osady.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


Andre1983 Pozri príspevok
Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...
...presne ........a hlavne rada3105 ......a čo je smutnejšie , že si tú svoju pravdu upravuje podľa svojho - ako ten premiér jednej " nemenovanej " krajiny...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Andre1983 Pozri príspevok
Nemôžem súhlasiť s tvojím príspevkom. Židia boli masakrovaní najmä kvôli tomu, že ich "múdrosť" ich poväčšine "nútila" úžerníčiť (úroky) na pôvodnom obyvateľstve a zmocňovať sa ich majetkov (prečo asi?). Na to sa už zabudlo, alebo sa to tabuizuje, lebo "Židia trpeli". Tak na porovnanie, Indiáni v Amerike tiež trpeli, dokonca boli takmer vyhladení americkou genocídou, a nerobí sa okolo toho taký humbug. "Lepší malý kšeft, ako veľká lopata.": bol výrok, ktorý vyslovil jeden nemenovaný Žid. Poznáme dobre z rozprávania našich starých rodičov, ktorí si to ešte pamätajú, mnoho prípadov, kedy sa miesto jedného poldeci napísali dve ... ale to je len taká malá vec, v podstate by sa dala považovať za využitie hlúposti miestnych "gójimov". Čo sa týka šírenia vzdelanosti, chcel by som vidieť, koľko ľudí naučili čítať a písať, aby tak prispeli k pozdvihnutiu ľudského plemenva. Tipujem, že mnohým padlo zadobre, že miestni boli nevzdelaní, bolo potom jednoduchšie pripraviť ich o peniaze či majetok. Pokiaľ ide o knihy Tóry, skús ich porovnať so staršími knihami od Sumerov z Mezopotámie a nájsť podobnosti. Vedci sa zhodujú na tom, že tieto knihy, ktorými sa Židovská viera tak pýši, sú v podstate výsledkom prepisu oveľa starších spisov, akurát v priebehu tisícročí sa povymieňali mená a pozmenil text, takže s tými "Svätoplukovými prútikmi" by som narábal opatrnejšie, pretože ani Mojžišova múdrosť nemusela byť taká honosná, akou ju robí obdobie, o ktorom sa toho vie dnes veeeeľmi málo. Svätopluk nám možno nezanechal žiadne knihy, ktoré by sa dochovali, zato nám však zanechal túto zem, na ktorej žiješ aj ty. Toto nie je protižidovský príspevok. Ja nepopieram, že Židia si veľa vytrpeli. Uvádza sa, že v koncentrákoch ich bolo vyhladených cca 4-5 miliónov. Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...
K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze...
Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze.
Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo.

Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného ). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bastian Pozri príspevok
...(Len Fico vie čarovať z ničoho.) ...
To si mi len nahral Bastian teraz.
Moja múdra teta, narodila sa po prvej svetovej a stále žije, mi už pred cca 8 rokmi vravela, že Fico je židoboľševik.
Keď tak pozriem na tú jeho prsnatú Moniku spriaznenú, musím uznať, že teta vtedy mala pravdu.

A to sa tu s nikým nemienim zavadiť pre jeho stranícku orientáciu.

Ale tie dristy o tom, že Židia sú viac pracovití, ktoré nám tu podsúvaš nepriamo, si nechaj pre iné kruhy. Stačí si pamätať, aké témy sa tu v minulosti s takýmto obsahom pootvrárali a hneď je jasné vnímavjším, kto ku komu patrí.

A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?

Tak ako sme sa nechali okrádať určitými skupinami dlhé roky, tak nám teraz bude dlhé roky treba na to, aby sme pochopili, že im netreba dávať dôvod na bohatnutie.
Až ľudstvo pochopí, že sa netreba zadlžovať, nebrať neskutočné pôžičky, že si treba odmakať vlastnými rukami vlastné mäsko, mliečko, vajcia, ovocie a zeleninku, potom nebude mať kto na kom extrémne bohatnúť.

Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.
Triednosť spoločnosti tu vždy bola a aj ostane. Chceli ňou zatočiť ruskí boľševici ako prví, napokon sa zistilo, že sú to vlastne židoboľševici.

A pritom človeku k šťastiu netreba vôbec veľa. Mať dobrého životného partnera, splodiť s ním deti, mať nejakú striešku nad hlavou a kus zeme. A starať sa o tých pár vecí a svojich najbližších.

Nečakaj Rado, že Ti tu nabehne kopec Židov a budú tu kopať. Tí to naznačia tak dookola nenápadne, aké je dôležité byť pracovitým a húževnatým a potroške sa škrabkať hore, akoby tí ostatní boli snáď menej pracovití, menej húževnatí. Ich nadradenosť je už raz taká a vie sa o nich aj tu na Porade. Tí múdrejší to robia tak, aby sa o nich na Porade nevedelo.

Tak sa Rado upokoj a nerýp do ľudí.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

danushka Pozri príspevok
To si mi len nahral Bastian teraz.
Moja múdra teta, narodila sa po prvej svetovej a stále žije, mi už pred cca 8 rokmi vravela, že Fico je židoboľševik.
Keď tak pozriem na tú jeho prsnatú Moniku spriaznenú, musím uznať, že teta vtedy mala pravdu.

A to sa tu s nikým nemienim zavadiť pre jeho stranícku orientáciu.

Ale tie dristy o tom, že Židia sú viac pracovití, ktoré nám tu podsúvaš nepriamo, si nechaj pre iné kruhy. Stačí si pamätať, aké témy sa tu v minulosti s takýmto obsahom pootvrárali a hneď je jasné vnímavjším, kto ku komu patrí.

A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?

Tak ako sme sa nechali okrádať určitými skupinami dlhé roky, tak nám teraz bude dlhé roky treba na to, aby sme pochopili, že im netreba dávať dôvod na bohatnutie.
Až ľudstvo pochopí, že sa netreba zadlžovať, nebrať neskutočné pôžičky, že si treba odmakať vlastnými rukami vlastné mäsko, mliečko, vajcia, ovocie a zeleninku, potom nebude mať kto na kom extrémne bohatnúť.

Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.
Triednosť spoločnosti tu vždy bola a aj ostane. Chceli ňou zatočiť ruskí boľševici ako prví, napokon sa zistilo, že sú to vlastne židoboľševici.

A pritom človeku k šťastiu netreba vôbec veľa. Mať dobrého životného partnera, splodiť s ním deti, mať nejakú striešku nad hlavou a kus zeme. A starať sa o tých pár vecí a svojich najbližších.

Nečakaj Rado, že Ti tu nabehne kopec Židov a budú tu kopať. Tí to naznačia tak dookola nenápadne, aké je dôležité byť pracovitým a húževnatým a potroške sa škrabkať hore, akoby tí ostatní boli snáď menej pracovití, menej húževnatí. Ich nadradenosť je už raz taká a vie sa o nich aj tu na Porade. Tí múdrejší to robia tak, aby sa o nich na Porade nevedelo.

Tak sa Rado upokoj a nerýp do ľudí.
Ocením, keď nebudeš prekrúcať slová.

Nepísal som nič také, kto je viac pracovitý. Jediné čo som napísal, že niekomu vie veľmi vadiť, keď niekto už má niečo. Ale nevidí, čo je za tým. A ešte, že keď niekto namiesto očumovania susedov a TV bude pracovať, môže sa mať lepšie.

Skús si ešte raz prečítať čo som napísal a ako si zareagovala .
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bastian Pozri príspevok
Ocením, keď nebudeš prekrúcať slová.

Nepísal som nič také, kto je viac pracovitý. Jediné čo som napísal, že niekomu vie veľmi vadiť, keď niekto už má niečo. Ale nevidí, čo je za tým. A ešte, že keď niekto namiesto očumovania susedov a TV bude pracovať, môže sa mať lepšie.

Skús si ešte raz prečítať čo som napísal a ako si zareagovala .
Veľmi dobre viem čo som napísala, budem si písať čo chcem milý Bastík.
Mám sklony debatu uhrávať občas k remíze a neutralizovať ju.
Priklonill sa na tú svoju stranu, len ten Fico mi tam nesadol a mne to akosi nedalo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Bastian Pozri príspevok
K

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.
hlboko sa mýliš - fico len čaruje z tvojho, môjho a ostatných poplatníkov
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

danushka Pozri príspevok
Veľmi dobre viem čo som napísala, budem si písať čo chcem milý Bastík.
Mám sklony debatu uhrávať občas k remíze a neutralizovať ju.
Priklonill sa na tú svoju stranu, len ten Fico mi tam nesadol a mne to akosi nedalo.
Vieš Danushka, je to typické práve pre Ficovoličov. Myslia si, že im Fico pomôže presunúť majetok tých oligarchov smerom k nim.

Ale SMER je uzavretý kruh - Smer smer.
Nikam inam to nevedie.
Naposledy upravil Bastian : 22.11.12 at 10:12
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zidia sa iba brania pred arabskym terorizmom
v detstve sme poculi rozne hororove bajky o ,,zlych zidoch,, ako obetuju male deti,o uzere,ale aj pribehy zidovskych lekarov ktory pomahali chorym chudobnym.
pozrime historiu trebars Podkarpatskej rusi,tam bolo vela chudobnych zidoch a taky sa nasli vsade,takisto ako uzernici a podvodnici sa nasli aj medzi slovakmi, nemcami, madarmmi a inymi narodnostami-nexistuje zly zid,arab,slovak-je len zly clovek a dobry clovek-aj ked su take narodnosti alebo etnika kde ty negativny prevazuju,ale to je vsetko komplikovane roznymi okolnostami a vplyvmi.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Co keby sme sa vsetci vy....li na vselijake nase fobie a jednoducho boli iba slusni, pracoviti, moralni, bez ohladu na to aky je nas sused, kolega, ci spoluobcan?

Jeden vravi: Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného ). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú.

Druha vravi:Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.

Nehovorime tu vacsina o tom istom? Ked sa kazdy zacne starat iba o seba a "cez plot" sa pozrie, iba aby sa presvedcil ci tam niekto nepotrebuje s niecim pomoct, vsetci budeme stastnejsi
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?
Ale vie. A koľko.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=531321
Naposledy upravil marjankaj : 22.11.12 at 11:31
0 0
Andre1983 Andre1983

Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

Bastian Pozri príspevok
K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze... Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze. Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo. Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného ). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo. Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.
K tomu úžerníctvu. Povedal by som, že pojem úžera znamená pýtať za pôžičku od človeka, ktorý je v núdzi neprimeranú náhradu. Nejde o žiadnu "správnu" pôžičku, teda, ja niekomu požičiam peniaze a on mi vráti povedzme 5% úrok. Ale ako vidím chápeš to tak ako chápať chceš, teda ako ti to lepšie pasuje. Ľudia na SK boli v minulosti chudobní, je ale zaujímavé, že napriek tomu, tu bola komunita Židov, ktorí boli relatívne bohatí (z čoho asi?) ... tak si to prelož ... ako ti "pasuje". A mýtus o tom, že Židovské obyvateľstvo bolo vždy šikovnejšie a múdrejšie ako pôvodní obyvatelia štátov, do ktorých sa prisťahovali tu medzi nami šírila aj kresťanská viera (viď starý zákon), ale je to proste len ďalší blud, ktorý nám roky podsúvajú. Keby sa tu 2000 rokov šíril hinduizmus, verili by sme, že Indovia sú lepší než my. A ako Indovia tak ani Židia nie sú ani šikovnejší ani menej šikovní ako ostatní ľudia. Zato však vynikajú istými vlastnosťami, ktoré či už chceš, alebo nechceš vidieť proste sú ... možno je to spôsobené tým, že ich Rimania rozprášili z pôvodného štátu do celej ríše nuž a boli nútení utvárať menšie uzatvorenejšie komunity tam, kde sa zrovna usadili, čo trvá doteraz. Dôvod hromadenia majetkov je jasný: prežiť, pripraviť sa na ťažšie časy, ovládať ... no a to je logika ľudí, ktorí sú medzi cudzími, nemajú domov, miesto na život. Ako sa na to pozeráš je mi v podstate jedno, môžeš ma kľudne označiť za antisemitu ak sa ti to viac páči, ale fakty sú fakty. Tí čo najviac plačú, práve tým sa vždy žije, žilo a aj bude žiť najlepšie. A o dennodennej viachodinovej drine by som pomlčal, čo sa Židov týka. Keď naši starí otcovia hrdlačili od svitu do mrku na panskom, i na svojom, aby mohli nakŕmiť hladné krky, Žid si pokojne mädlil dlane na tržbách zo svojho obchodu, pretože nebol poddaný, bol to prišelec, usadlík ... nemusela drieť na miestneho pána pod hrozbou dereša, či drábovej palice alebo biča. Možno preto tie rozdiely ... Náš človek ani nedostal možnosť vzdelávať sa, miesto toho bol bitý. Potom je asi jasné, že o nejakej väčšej "šikovnosti" či "vynaliezavosti Židov nemôže byť ani reči.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastián, že chceš obhajovať židov, to sa dá pochopiť, ale obhajovať úžeru, to je veru silná káva.

Ujo google mi ukázal aj názor Martina Luthera, aj video, čo je antisemitizmus.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bastian Pozri príspevok
K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze...
Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze.
Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo.

Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného ). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.
Akoby celosvetová kríza bola založená na tom, že sem-tam sa niekto rozkamaráti pre pre nejaké drobné.
Kto drží celosvetové financie podpalcom?
Aký úrok dostanem za svoje vklady na účte?
Aký úrok dostanem pri pôžičke?

Aha, zabudla som. Za všetko môže Fico. Ešte aj za tie problémy v Sýrii.

Bastián a čo tak zaspomínať na Dzurindove prešľapy? Kradli a kradnúť budú tí Tvoji, tí moji, aj tí nie naši.

A k tomu hnevu za vrátené peniaze. Nie ja, ale Ty si to krásne poprekrúcal, aby si Židovstvu pohladkal chrbátik.
Ľudia sa nehnevajú, že treba vrátiť peniaze. Ľudia hlupučkí pobrali veľké peniaze a už nestíhajú. A keď prestanú stíhať, ceria na nich zubiská vlci exekútori. A to už nie je na hnev, to už je na slučku.
Obhajuješ organizovanú úžeru a presne tú úžeru nazývaš pracovitocť a húževnatosť. No v podstate máš pravdu. Niekto je pracovitý tak a niekto inak.
Niekto má v trenkách niečo obrezané a niekto len holý úd. Hoci by sa mi namiesto toho údu hodilo aj niečo iné.

Nie je Žid ako Žid a nie je bežný smrteľník, ako bežný smrteľník. Ale nakoniec prídeme na to že ten Fico vlastne za nič nemôže. A ani ten Dzurinda. Že sú to len niečie bábky a dobre to vynáša. Na ,,veľké" svoje si prídu aj tak iní. Moji to však nie sú. A tiež pochybujem, že sú to Tvoji Bastian.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať