Zavrieť

Porady

Práca v noci a práca nadčas

Ak bude zamestnanec pracovať aj v noci, mám to posudzovať ako prácu v noci, alebo to môžem brať ako nadčas? Zaujíma ma to preto, lebo za prácu v noci dostane príplatok ktorý je najmenej 20% z minimálnej mzdy, ale za prácu nadčas je to 25% z priemernej mzdy .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak nedostane nahradne volno tak mu patri priplatok za pracu nadcas
    ak pracoval v noci patri mu priplatok za pracu v noci

    ak by to bolo pocas sviatku , tak aj ten priplatok mu patri

    nemozes zamestnancovi upierat naroky podla zakona

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak to bude standardna pracovna zmena v noci, tak ma narok na priplatok za pracu v noci.
    ak pojde o nadcas vykonavany v noci, ma narok na priplatok za nadcas aj za pracu v noci, oba priplatky v takom pripade spocitavas, nemozes mu dat len jeden.

    (pokial si teda necerpa nahradne volno za tu pracu nadcas)
    klacmanova1 Ďakujem moc, presne o toto mi išlo, len som to nevedela správne pomenovať " nadčas vykonávaný v noci". A ak je príplatok za prácu v noci najmenej 20 % z minimálnej mzdy, tak koľko najviac. Je nejaká hranica?
    ivka70 Nie je stanovena horna hranica, ak zamestnavatel poskytuje viac ako udava zakon, musi to mat defnovane v mzdovom predpise alebo kolektivnej zmluve a pod.

    Práca v noci a práca nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.