Zavrieť

Porady

Faktúra v USD- kurz.rozdiel v JU

Dobrý večer,

chcem sa uistiť, či tomu rozumiem správne.

Mám v JU v evidencii záväzkov došlú faktúru napr. na 20O USD t.j. 139,57 EUR. Úhrada faktúry bola 200 USD t.j. 136,78 EUR. V evidencii mi zostáva na faktúre zostatok 2,79 EUR - rozdielny kurz.

Keďže ide o jednoduché účtovníctvo, tak si myslím, že kurzový rozdiel by sa nemal vôbec uvádzať v peňažnom denníku - tam bude zaevidovaná iba skutočná výška úhrady.
Rozdiel, ktorý mi vznikol vyrovnám len v knihe záväzkov, aby mi nezostávala faktúra visieť ako neuhradená. Je to správny postup?????

Ďakujem za každý názor.
Naposledy upravil betina : 28.03.10 at 11:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betina je offline (nepripojený) betina

    betina
    Ďakujem za potvrdenie.

    A chcem sa ešte spýtať: Ak mám v evidencii záväzkov nejaké faktúry, ktoré podnikateľ uhradil zo súkromného účtu, teda nemám doklad o úhrade, výpis zo súkromného účtu nechce doložiť môžem urobiť následovné: urobím úhradu faktúry aby mi nezostavala visieť a v peňažnom denníku zaúčtujem ako výdavok neovplyvňujúci ZD????????

    Faktúra v USD- kurz.rozdiel v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.