Zavrieť

Porady

Mzdy - odvody a daň

Ahojte. Ešte som nerobila mzdy v Pohode, tak by som potrebovala pomoc, kde som urobila chybu.
Mame zamestnaných na TPP 2 Rakúšanov s trvalým pob.vo Viedni a 1 majiteľ - Slovák.
Ke´d som urobila mzdy, tak som si vytlačila tlačivá do ZP a SP. A čo s daňovým úradom - zrazená daň z príjmu? Nikde neviem nájsť podklady na vytlačenie. A ani neviem ako sa to platí - dokedy a na aké čú.
Viete mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FOako platiteľ Dane zo závislej činnosti , k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.
    Naposledy upravil truch : 10.06.10 at 08:07

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Betina2 Pozri príspevok
    Nie k dani z príjmu FO - to by bol FO-podnikateľ a pod.

    Firma sa zaregistruje ako platiteľ Dane zo závislej činnosti (t.j. zo mzdy a odmien vyplácaných na základe pracovnoprávnych a obdobných vzťahov).
    Opravujem, jasné že máš pravdu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    stefany2505 Pozri príspevok
    A ani neviem ako sa to platí - dokedy a na aké čú.
    Viete mi niekto poradiť?
    Tak číslo účtu kam zaplatíš preddavok na daň nájdeš tu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...&cID=6_0_115AH treba si vyhladať podľa lokality.

    A do kedy, my platíme odvody a dane v ten istý deň ako mzdy.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Xanti Pozri príspevok
    Tak číslo účtu kam zaplatíš preddavok na daň nájdeš tu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3NDR19ABJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAPE9xRY!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfVkZGOQ!!?nID=6_0_1 15AH&cID=6_0_115AH treba si vyhladať podľa lokality.

    A do kedy, my platíme odvody a dane v ten istý deň ako mzdy.
    Ďakujem
    odvody zaplatil 2.6. ako je aj výplatný termín, ale daň ešte neplatil, nakoľko jedna ,,účtovníčka" mi skalopevne tvrdila, že daň nebude platiť nakoľko sú to Rakúšania. No zistila som, že je to riadna hovadina.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    truch Pozri príspevok
    Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FO, k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.
    To som majiteľovi povedala, že je povinný sa tam nahlásiť, no nesom si teraz 100% istá, či to aj urobil.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    truch Pozri príspevok
    Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FO, k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.
    Nie k dani z príjmu FO - to by bol FO-podnikateľ a pod.

    Firma sa zaregistruje ako platiteľ Dane zo závislej činnosti (t.j. zo mzdy a odmien vyplácaných na základe pracovnoprávnych a obdobných vzťahov).

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    stefany2505 Pozri príspevok
    To som majiteľovi povedala, že je povinný sa tam nahlásiť, no nesom si teraz 100% istá, či to aj urobil.
    Zavolaj Vášmu správcovi dane....obvykle je to podľa začiatočného písmena názvu firmy a právnej formy. Ak jeho meno nevieš, zavolaj na informácie (spojovateľa na Vašom DU) a uveď názov firmy a právnu formu...mal by Ťa prepojiť na Tvpjho správcu. Mal by Ti vedieť povedať, či ste vôbec registrovaní a aj sa môžeš poinformovať o postupe. (ak bude ochotný).
    Inak, ak sa zaregistrovali, tak by o tom mali mať doklad, na základe podanej registrácie, alebo aspoň mať potvrdené podanie.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    stefany2505 Pozri príspevok
    Ďakujem
    odvody zaplatil 2.6. ako je aj výplatný termín, ale daň ešte neplatil, nakoľko jedna ,,účtovníčka" mi skalopevne tvrdila, že daň nebude platiť nakoľko sú to Rakúšania. No zistila som, že je to riadna hovadina.
    Máš pravdu, je to "hovadina".
    Daň zo závislej činnosti sa platí tam, kde poberá zamestnanec odmenu (mzdu), ak je to v SR, tak na DU v SR. Predpokladám, že firma je slovenská a je registrovaná na OS v SR. Ak sú to štátni príslušníci inej krajiny, tak SR má vo väčšine prípadov Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia (aj s Rakúskom má). Takíto zamestnancci si potom vyžiadajú od DU v SR Potvrdenie o zrazených a odvedených preddavkoch na daň v SR (neviem presný názov) a potom si môžu v Rakúsku podať DP, kde si túto daň započítajú....podobne to funguje aj u nás.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.