Zavrieť

Porady

Musím prestať podnikať?

Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    marlboroFK Pozri príspevok
    Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?
    marlboroFK Pozri príspevok
    Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.
    Áno, 150 € je dosť, každý by ich radšej minul podľa sovjich predstáv - táto suma je však stále na úrovni minima.
    Ale asi máš aj niečo iné, pretože ak nemáš iný príjem a ukončíš podnikanie, z čoho budeš platiť výdavky, ktoré si vymenovala ?
    Presne viem, o čom je Tvoja otázka, len som si predstavila, že budú takto rozmýšľať všetci živnostníci a na protest proti výške odvodov zrušia živnosti . To by bola iná sranda .

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    marlboroFK Pozri príspevok
    Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?

    Prajem krasny dochodok

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...no teda..keď živnosť sype, tak sype..a keď je treba platiť odvody, tak ju ideme zrušiť....tá posledná otázka je dobrá,fakt...

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    marlboroFK Pozri príspevok
    Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?

    30.6.2010 zrušiť živnosť.
    A znovu založiť hocikedy po 1.7.2010, ja by som počkala aspoň do 1.8. nech je to celý mesiac ale myslím, že to nie je nutné.
    Pokiaľ neplatíš SP napr. aj zo zamestnania musíš si uvedomiť, že nebudeš mať odpracované roky na dôchodok.
    Zdravotnému poisteniu sa týmto spôsobom vyhneš iba na obdobie, keď nebudeš mať živnosť.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Tak to je fakt silná káva - otázka Ale všetko sa dá, no má to svoje následky - dôchodok
    pepsikova Pozri príspevok
    ...no teda..keď živnosť sype, tak sype..a keď je treba platiť odvody, tak ju ideme zrušiť....tá posledná otázka je dobrá,fakt...
    Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marlboroFK Pozri príspevok
    Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.
    odpoveď máš v prísp. č. 5 od hena 22.

    Doporučujem aspoň dobrovolné nem. poistenie, aby si v prípade dlhodobejšej PN-ky mala aspoň z čoho zaplatiť nájomné

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Neviem či v SRO-čke musia byť najmenej 2 ľudia, ale viem, že tam konatelia nemusia platiť SP a ZP len vo výške ako samoplatitelia. Takže tadiaľto by mohla viesť cesta.

    A pre tých čo hovoria, že nebude na dôchodok. Podľa mňa je lepšie neplatiť SP a spraviť si nejaký vlastný fond v banke, kde budem prispevať rovnaké peniaze a myslím si, že na dôchodok tam budem mať krajšie peniaze, než by som mal mesačne tých pársto eur. Ale je to len môj názor, tak ma v ňom opravte ak to je sprostosť :-)

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Dantess Pozri príspevok
    Neviem či v SRO-čke musia byť najmenej 2 ľudia, ale viem, že tam konatelia nemusia platiť SP a ZP len vo výške ako samoplatitelia. Takže tadiaľto by mohla viesť cesta.

    A pre tých čo hovoria, že nebude na dôchodok. Podľa mňa je lepšie neplatiť SP a spraviť si nejaký vlastný fond v banke, kde budem prispevať rovnaké peniaze a myslím si, že na dôchodok tam budem mať krajšie peniaze, než by som mal mesačne tých pársto eur. Ale je to len môj názor, tak ma v ňom opravte ak to je sprostosť :-)
    S.r.o. moze byt aj jednoosobova, kedy spolocnik nemusi byt zamestnancom vlastnej s.r.o. Vtedy sa odvody do SP neplatia.
    Ale myslim ze to je uz uplne ina tema, a ani nevieme ci je to pre pani vobec relevantne.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    marlboroFK Pozri príspevok
    Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?

    Otázky toho typu sú na porade mimoriadne NEOBĽUBENÉ .

    Ja síce nemám nič proti kreativite ,lenže ak podáš DP vtedy je už neskoro.

    Treba rozmýšľať predtým, čo a ako.

    Tým nenavádzam na obchádzanie zákonov, no ak je u teba taký problém ako píšeš , tak potom treba regulovať množstvo Tvojej podnikateľskej aktivity, počas CELÉHO podnikateľského roku.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    A ešte niečo , nemyslím si,že by bola chyba u podnikateľa, že rozmýšľa takým sposobom ako zadavateľka témy.
    Ono ak niekto má taký obrat aký má a sú slabe mesiace, že nevyrobí ani 500 € , tak potom platiť plné odvody /150€/ ako píše zadavateľka témy, potom je to naozaj problém.

    Riešenie by bolo v zmene systému vypočítavania odvodov.

    Napríklad aj takým sposobom, že ak by obrat za daný mesiac nedosiahol určitú hranicu , tak by spomínaný živnostník nemusel v tomto mesiaci odviesť žiaden odvod.

    Lenže pri súčasnom stave ekonomiky a urovni zodpovednosti a etiky všeobecne, by boli takéto návrhy len čistá utópia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Laco-monter Pozri príspevok
    Otázky toho typu sú na porade mimoriadne NEOBĽUBENÉ .

    Ja síce nemám nič proti kreativite ,lenže ak podáš DP vtedy je už neskoro.

    Treba rozmýšľať predtým, čo a ako.

    Tým nenavádzam na obchádzanie zákonov, no ak je u teba taký problém ako píšeš , tak potom treba regulovať množstvo Tvojej podnikateľskej aktivity, počas CELÉHO podnikateľského roku.
    Zatial to žiadny zákon nezakázal regulovať koncom júna. Dôsledky svojho konania ale musí znášať každý živnostník sám ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.