Zavrieť

Porady

Príspevok z ÚP

Dobrý deň všetkým,

Chcel by som sa niekoho múdreho a skúseného spýtať. Chcel by som požiadať o príspevok z ÚP (Úradu práce) a následne založiť Živnosť. Moja otázka znie:
"Som trvalým bydliskom Nitra. O príspevok by som chcel začať v mieste prechodného bydliska Prakovce, okres Gelnica. Ako mám postupovať, keď všade sa píše, že o príspevok žiadam v mieste vytvorenia pracovného miesta."
Celkom tomu nerozumiem, keď že na úrad práce musím byť prihlásený v mieste trvalého bydliska.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    s.r.o. Pozri príspevok
    o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice
    súhlasím a pridám tento odkaz

    http://www.msponline.sk/content/odpo...%8Dinnos%C5%A5

    petrix29 je offline (nepripojený) petrix29

    petrix29
    s.r.o. Pozri príspevok
    o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice
    Ak tomu dobre rozumiem, tak ten príspevok ma vlastne obmedzuje v podnikaní? Veď živnostník budem po celom území Slovenska, nie len v danom okrese, kde som požiadal o príspevok.

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    zavisi v com chces podnikat no sidlo firmy budes musiet mat v Gelnici alebo aspon prevadzku firmy

    petrix29 je offline (nepripojený) petrix29

    petrix29
    s.r.o. Pozri príspevok
    zavisi v com chces podnikat no sidlo firmy budes musiet mat v Gelnici alebo aspon prevadzku firmy
    ...rozumiem, ale aj tak mi nieje jasné, že či sa mám teraz prihlásiť na Úrade práce v Nitre a potom žiadať príspevok v Gelnici?

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    no pokial teraz byvas v Nitre tak by bolo rozumne si zajst na UPSVaR tam poziadat na kurz podnikania a po skonceni kurzu dostanes certifikat s tym mozes potom ist poziadat na UPSVaR v Gelnici o prispevok

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    petrix29 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým,

    Chcel by som sa niekoho múdreho a skúseného spýtať. Chcel by som požiadať o príspevok z ÚP (Úradu práce) a následne založiť Živnosť. Moja otázka znie:
    "Som trvalým bydliskom Nitra. O príspevok by som chcel začať v mieste prechodného bydliska Prakovce, okres Gelnica. Ako mám postupovať, keď všade sa píše, že o príspevok žiadam v mieste vytvorenia pracovného miesta."
    Celkom tomu nerozumiem, keď že na úrad práce musím byť prihlásený v mieste trvalého bydliska.
    No ja neviem hladala som oporu v zákonoch a nič som nenašla, no pár mojich známych v posledných rokoch ( i tento rok to bolo v jednom prípade aktuálne ) celkom normálne sa chodili hlásiť na UP v mieste prechodného bydliska. Bolo neefektívne, ak žili na západe (a tam hladali zamestnanie ), a trvalý pobyt mali na východe aby lietali mesačne sa hlásiť v mieste svojho trvalého bydliska.
    Takže zrejme je možné sa zaevidovať v mieste trvalého bydliska a potom požiadať o prenesenie evidencie do miesta prechodného pobytu. A tým pádom žiadať o príspevok na podnikanie v mieste prechodného bydliska.

    Ináč wau z NR do Prakoviec do hladovej doliny, klobúk dole pred odvahou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.