Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Prosím o názor poradakov ako sa to správne praktizuje v praxi,
podla ZP §152 sme povinní vyplácať zamest. str.lístky za oprac. dni.
Moja otázka znie robíme správne ak vyplacáme str. lístky spätne za odprac. mesiac napr. za odprac. 10/07 mes. v 11/07. Máme zamest. ktorým sa uvedený postup nepáči s tým, že str.lístky máme správne vyplácať dopredu a nie spätne ako to robíme my. Argumentujeme tým, že nevieme dopredu či zamest. nebude v daný mesiac chorý, PN, vyslaný na SC....
Ďakujem za názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ja som vzdy davala stravne listky na mesiac vopred...s tym, ze za dovolenku, PN-ku, ci sluzobku som mu strhla z listkov, ktore dostal, spatne...napr. za november malo byt 21 stravnych listkov, dala som ich s oktobrovymi mzdami...teraz ak v novembri bol napr. niekto 3 dni na dovolenke, strhnem mu to z decembrovych listkov, cize nedostane 18 ale len 15...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak by ste mali závodnú jedáleň, to by prvý mesiac nemohol chodiť na obedy?
    Hoci sú s tým papierovačky evidovať správny počet str. lístkov, mali by sa dávať dopredu.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    takze nakupujete stravne listky ,,dopredu" do rezervy? My tak max. na 2 mes. vopred. A robim to zle ked to vyplacam spätne alebo pise sa to niekde v zakone ako sa to má správne robit? Ja to robim takto uz 10 rokov a nemala som s tym zatial ziadny problem ( az doteraz!)

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    Ano to máš pravdu, ale prečo sa potom píše ,, za odpracované dni" veď som ešte ,, nič nerobila" ked niekto nastupi 15 vyplatim mu napr. 5 str. listov dopredu hned pri nástupe?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No ak chceme veľmi filozofovať, on má nárok, už keď odpracuje viac 4 hodiny. To v polovičke smeny mu nabehneš, aby si mu dala tie stravné lístky? Ak si stojíš za svojím, daj to do internje smernici a uvidí sa pri kontrole.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mlulica Pozri príspevok
    Ano to máš pravdu, ale prečo sa potom píše ,, za odpracované dni" veď som ešte ,, nič nerobila" ked niekto nastupi 15 vyplatim mu napr. 5 str. listov dopredu hned pri nástupe?


    za odpracované dni.....práve preto som mu dala 3.12. na december počet SL podľa nároku za odpracované dni v novembri 2.1.08 dostane na január počet SL podľa nároku za odpracované dni v 12/07.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Paula Pozri príspevok
    za odpracované dni.....práve preto som mu dala 3.12. na december počet SL podľa nároku za odpracované dni v novembri 2.1.08 dostane na január počet SL podľa nároku za odpracované dni v 12/07.
    Ja to robím trochu inak. 3.12. dávam nárok za pracovné dni v decembri (18 ks za 2007) a odrátam to, čo neodpracoval v novembri, napr. PN-ky, dovolenky... .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mlulica Pozri príspevok
    Prosím o názor poradakov ako sa to správne praktizuje v praxi,
    podla ZP §152 sme povinní vyplácať zamest. str.lístky za oprac. dni.
    Moja otázka znie robíme správne ak vyplacáme str. lístky spätne za odprac. mesiac napr. za odprac. 10/07 mes. v 11/07. Máme zamest. ktorým sa uvedený postup nepáči s tým, že str.lístky máme správne vyplácať dopredu a nie spätne ako to robíme my. Argumentujeme tým, že nevieme dopredu či zamest. nebude v daný mesiac chorý, PN, vyslaný na SC....
    Ďakujem za názor
    Dám radu: stravenky vydám zamestnancom dopredu na mesiac v plnom počte dní a po uplynutí mesiaca zistím, kto mal na koľko nárok, ak nemal nárok na toľko, koľko dostal, tak na budúci mesiac dostane o toľko menej. atď, atď..

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    dakujem pekne vsetkym za odpovede - robim to tak ako ,,Paula" a myslim, ze tym nic ,,nepokazim".

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mlulica Pozri príspevok
    dakujem pekne vsetkym za odpovede - robim to tak ako ,,Paula" a myslim, ze tym nic ,,nepokazim".

    K môjmu príspevku ešte ale dodám, že 1x dostali zamestnanci SL hneď prvý deň pri nástupe do zamestnania. Takže od začiatku ich dostali vopred, nie pozadu

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    No a keď dostane zamestnanec pri nástupe do práce stravenky mesiac dopredu a on si za týždeň zmyslí, že sa mu tam nepáči a odíde? Kto ho donúti aby ich vrátil? Alebo si ich môže nechať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bibika22 Pozri príspevok
    No a keď dostane zamestnanec pri nástupe do práce stravenky mesiac dopredu a on si za týždeň zmyslí, že sa mu tam nepáči a odíde? Kto ho donúti aby ich vrátil? Alebo si ich môže nechať?
    Nemôže ich nechať, ale strhneš mu to z výplaty za ten jeden týždeň čo u vás robil. 5 stravných lístkov 45% hodnoty, a zvyšok v plnej výške hodnoty.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.12.07 at 18:46

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.