Zavrieť

Porady

prechod na iný hosting

Nie som spokojná s hostingom, ktorý mám teraz pre svoj e-shop (neustále vypadáva). Končí mi koncom mesiaca a aj platnosť domény. Potrebujem krok za krokom postup ako prehodiť stránku na nový hosting. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ja som to robil pred dvomi rokmi,,,,
    Ak si vyberes noveho poskytovatela preregistruj domenu na neho,, tusim som aj pisal do SKNIC o zmene registratora...
    menil som z t-comu na exo hosting...
    z "rozbehnutym" eshopom to moze byt narocnejsie kedze druhy poskytovatel ma pravdepodobne inú konfiguráciu serverov.. ale predovsetkym zalohovat vsetko z hostingu...
    Ak ponuka eshop moznost zalohy tak urobit to cez neho,, na novom hostingu urobit novu instalaciu eshopu a obnovit zalohu..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    skus napísat, alebo zavolat cez SKYPE sem:
    Peter je celkom pružný, ak by sa neozval, ešte napíš, pourgujem ja

    http://www.candoo.eu/Kontakt.aspx
    ak by to nefungovalo, tak sem
    http://www.candoo.eu/
    a klikni na KONTAKTy

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    jess vie povedat kde by mal byt ten novy hosting?
    kde bol ten stary? a pripadne aj link na eshop...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    bezi ti to na joomle. Robil si si to sam, alebo ti ten eshop niekto instaloval a konfiguroval ? Mam na lokale nainstalovanu joomla, ale nikdy som v tom nic nerobil, urcite v administracii umoznuje zalohu databazy, takze zalohuj DB, na novy server nainstalujes e-shop a obnovis DB zo zalohy

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Fero11 Pozri príspevok
    bezi ti to na joomle. Robil si si to sam, alebo ti ten eshop niekto instaloval a konfiguroval ? Mam na lokale nainstalovanu joomla, ale nikdy som v tom nic nerobil, urcite v administracii umoznuje zalohu databazy, takze zalohuj DB, na novy server nainstalujes e-shop a obnovis DB zo zalohy
    Áno, beží to na joomle. Robila som si to sama, ale nie som programátor, ale účtovník/strojár/dievča pre všetko ...a e-shop ?...to je také moje hobby .
    Zálohu databázy (export) si viem urobiť, aj stránky si viem zazálohovať cez FTP. V administrácii ponúka zálohu, ale keďže mám "úžasný" hosting, tak mi zálohu nejde urobiť....nejaký malý časový limit alebo čo mi to tam píše

    .... no a už importnúť databázu späť si netrúfam.....skúšala som to raz a rozhodilo mi kódovanie

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    mno vidis jess ze niesi az taky amater
    tu je postup ako zalohovat a obnovit databazu...
    ja som sa ties natrapil exportom a imortom kym som prisiel na spravne kodovanie,,, samozrejme vsade musi byt rovnake...
    btw: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=5556

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    dík, idem študovať.....akurát robím zálohu stránok cez FTP, tak mi to pár hodín zase potrvá

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    btw: nezabudni po nahodení súborov na ftp a nahodení databáz RUČNE editnúť configuration.php a konkrétne riadky:
    $mosConfig_absolute_path // absolutna cesta webu (zistis z ftp klienta)
    $mosConfig_cachepath // absolutna cesta cache
    $mosConfig_host // adresa mySQL serveru (pri superwebhostingu to bolo localhost)
    $mosConfig_db // nazov databazy v ktorej je joomla
    $mosConfig_user // meno uzivatela ktorim sa prihlasis k sql (cez phpmyadmin)
    $mosConfig_password // meno uzivatela ktorim sa prihlasis k sql

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.