Zavrieť

Porady

TPP A DoVP súčasne...

Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýtať, keď mám zamestnanca v TPP a súčasne sa s ním podpíse DoVP - je ho potrebné opäť registrovať na SP - hoci už registrovaný je, v rámci TPP?

Dnes sa platí 1,05 percenta odvodov - platí zamestnávateľ. To pôjde z tej jeho hrubej mzdy? A zrážková daň, ak je odmena do 5.000,-...?

Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja neregistrujem na SP, len s nim urobím dohodu a do výplaty dám príjem mimo odvodov. Zdaňujem spoločne jednou sumou ako preddavkovu daň nakoľko má u mňa podpísané vyhlásenie k dani. Taktiež netreba zabudnúť, že aj keď nejde tento príjem do VZ ide do HM, takže zamestnavateľ odvedie odvod na GF a UP ako u bežných dohôd. Dúfam že to nerobím zle.

    siskage je offline (nepripojený) siskage

    siskage
    Tiež sa nám vyskytne z času na čas takýto prípad, ale my
    to zas musíme na našej pobočke SP hlásiť. Takže riadne vypisujem
    na DoVP osobitnú prihlášku aj odhlášku.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja som sa radila na SP keď som mala takýto prípad a bolo mi povedané, že registrácia dohodárov je z dôvodu nelegálnej práce. Teda pracovník ak je v pracovnom pomere prihlásený v danej firme, tak ho netreba registrovať zvlášť aj na dohodu. No každá SP má svoje špecifiká a možno aj každá pracovníčka na tej istej SP... Možno keby som sa dnes spýtala inej tak by to bola potreba... Všetko sa asi uvidí pri kontrole.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Dohodára treba na SP zvlášt zaregistorvať (začiatok a ukončenie dohody), Na výkaze do SP sa potom taký zamestnanec uvádza v 2 riadkoch. Zdaňuje sa spoloćne s príjmom z pracovného pomeru.

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    Ja som v takomto pripade postupovala tak, ze som prihlasila aj odhlasila DVP na registracnom liste FO zvlast, aby nebol problem. Ale taketo pripady som mala velmi malo.

    TPP A DoVP súčasne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.