Zavrieť

Porady

Výkony rozhodnutia - prednostná pohľadávka

Ahojte poraďáci,

mám prednostnú pohľadávku - mesačne zrážať výživné vo výške 2000,- Sk a nedoplatok na výživnom - celková čiastka 5000,- Sk. Ak počítam výkon rozhodnutia po novom z čistého príjmu 7190,- Sk - vyživované osoby 2 -- vychádza mi, že môžem zraziť najviac 1141,- Sk - 2/3. To znamená, že nedoplatok na výživnom mi bude stále narastať? Dobre som počítala? Môže niekto to po mne skontrolovať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jvp111
    Ahojte poraďáci,
    mám prednostnú pohľadávku - mesačne zrážať výživné vo výške 2000,- Sk a nedoplatok na výživnom - celková čiastka 5000,- Sk. Ak počítam výkon rozhodnutia po novom z čistého príjmu 7190,- Sk - vyživované osoby 2 -- vychádza mi, že môžem zraziť najviac 1141,- Sk - 2/3. To znamená, že nedoplatok na výživnom mi bude stále narastať? Dobre som počítala? Môže niekto to po mne skontrolovať? Ďakujem.
    Prikladám ti výpočet. Mne to vyšlo inak, keďže je to výživné a prednostná pohľadávka, môžeš zraziť 2/3 a povinnému zostáva len 70 % súm ŽM (zo 60 % na povinného a 25 % na vyživované osoby).
    Pozri si toto: http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html
    Je tam chyba v tabuľke pri výpočte výživného. Opravím ju hneď, ako mi odomknú moderátori tému.
    Ja som dala tvoj výpočet do tabuľky v prílohe. Ten by mal byť správny.

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    Chcela by som uviesť konkrétny príklad nášho zamestnanca, ktorý má Exekučný príkaz zo Soc.poisťovne- neplatenie poistného v minulosti ako samoplatiteľ, pri zmene zákona od 1.7.06 sú určité zmeny v počítaní, rada by som si overila, ako sa to počíta po novom.Mal by ešte splatiť sumu 142.000,- približne a povedzme, že má čistú mzdu 14.040,-Sk, vedel by niekto ochotný pomôct a presne popísať koľko by sa mu mohlo na túto exekúciu zrazit v prípade, že
    a - nemá dieťa a je rozvedený
    b - má 2 deti a je rozvedená
    c - má 1 dieťa a manžela

    Ďakujem pekne

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    andrea123
    Chcela by som uviesť konkrétny príklad nášho zamestnanca, ktorý má Exekučný príkaz zo Soc.poisťovne- neplatenie poistného v minulosti ako samoplatiteľ, pri zmene zákona od 1.7.06 sú určité zmeny v počítaní, rada by som si overila, ako sa to počíta po novom.Mal by ešte splatiť sumu 142.000,- približne a povedzme, že má čistú mzdu 14.040,-Sk, vedel by niekto ochotný pomôct a presne popísať koľko by sa mu mohlo na túto exekúciu zrazit v prípade, že
    a - nemá dieťa a je rozvedený
    b - má 2 deti a je rozvedená
    c - má 1 dieťa a manžela
    Ďakujem pekne
    Tu som priložila kalkulačku, ktorú je úplne jednoduché použiť: http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    Zita4
    Tu som priložila kalkulačku, ktorú je úplne jednoduché použiť: http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html

    Ďakujem, ideme to pozriet tabuľka - kalkulačka je super, ale máme problém...vlastne kedy v akých prípadoch ja ako mzdárka môžem zamestnancovi siahnuť na tú druhú tretinu a kedy aj na tú prvú? preto som sem písala konkrétny príklad, nedoplatok poistného zo SP, aby bolo vidieť charakter pohľadávky...ako sa táto dôležitosť dá odhadnuť?
    Naposledy upravil andrea123 : 01.08.06 at 07:49

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    andrea123
    Ďakujem, ideme to pozriet tabuľka - kalkulačka je super, ale máme problém...vlastne kedy v akých prípadoch ja ako mzdárka môžem zamestnancovi siahnuť na tú druhú tretinu a kedy aj na tú prvú? preto som sem písala konkrétny príklad, nedoplatok poistného zo SP, aby bolo vidieť charakter pohľadávky...ako sa táto dôležitosť dá odhadnuť?
    Prednostné pohľadávky sú presne špecifikované v Občianskom súdnom poriadku § 279 ods. 2
    Úplné znenie nájdeš na stránke www.zbierka.sk a je to č. 40/2006.

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    Zita4
    Prednostné pohľadávky sú presne špecifikované v Občianskom súdnom poriadku § 279 ods. 2
    Úplné znenie nájdeš na stránke www.zbierka.sk a je to č. 40/2006.


    Strašne pekne dakujeme

    Výkony rozhodnutia - prednostná pohľadávka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.