Zavrieť

Porady

Oprava auta

Pomôžte mi kam mám zaúčtovať kolesá na auto disky a montáž. Ide o to že mi sme klientovi dali opraviť auto do servisu kde máme zľavu. Ale táto faktúra zostane u nás a klientovi som vystavila novú kde som mu našu zľavu nedala. To znamená že konečná suma na FA ktorú sme mu dali je vyššia ako na FA ktorú mám zo servisu.
FA, ktorú som dala klientovi mám zaúčtovanú 311/602,343.
Ako bude zaúčtovaná FA ktorú mám ja zo servisu?
Dúfam že som to napísala zrozumiteľne. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zrozumiteľne.
    Máte v predmete svojej činnosti opravu, montáž dielov na autá?
    Predpokladám, že v predmete svojej činnosti máte ako každý maloobchod.....,
    Ak by nešlo o opravu a nakúpili by ste kolesá, disky, tak by išlo o predaj tovaru, kt. ste prefakturovali svojmu klientovi, čím ste získali nejaký zisk.
    Ak Fa i montáž týchto diskov, pričom nemáte na to oprávnenie, neviem či to môžete robiť...

    saskia9 je offline (nepripojený) saskia9

    saskia9
    Nemáme to v činnosti. Ale mi sme tú faktúru v servise zaplatili. Ide mi skôr o to či to môžem zaúčtovať ako opravu na naše auto.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    saskia9 Pozri príspevok
    Pomôžte mi kam mám zaúčtovať kolesá na auto disky a montáž. Ide o to že mi sme klientovi dali opraviť auto do servisu kde máme zľavu. Ale táto faktúra zostane u nás a klientovi som vystavila novú kde som mu našu zľavu nedala. To znamená že konečná suma na FA ktorú sme mu dali je vyššia ako na FA ktorú mám zo servisu.
    FA, ktorú som dala klientovi mám zaúčtovanú 311/602,343.
    Ako bude zaúčtovaná FA ktorú mám ja zo servisu?
    Dúfam že som to napísala zrozumiteľne. Veľmi pekne ďakujem.
    Faktúra za opravu auta pre Vášho klienta je u Vás neoprávnene, pretože to nie je Váš majetok. Taktiež nemáte ani právo faktúrovať klientovi, pretože ste pre neho nič neurobili. Váš príjem z rozdielu faktúr, ak by ste ich aj zaúčtovali v rozpore so zákonom o účtovníctve je príjem nelegálny. Váš dodávateľ poskytol zľavu Vám, a nie Vášmu klientovi.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Môžem faktúru za opravu auta, kde je rozpísaný materiál, ktorý použili na opravu zaúčtovať na 511/321 a uplatniť dph a potom platba z poisťovne, ktorá prišla na účet, ale v nižšej sume na aké účty? ďakujem
    Naposledy upravil Pru : 14.02.09 at 22:11

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pru Pozri príspevok
    Môžem faktúru za opravu auta, kde je rozpísaný materiál, ktorý použili na opravu zaúčtovať na 511/321 a uplatniť dph a potom platba z poisťovne, ktorá prišla na účet, ale v nižšej sume na aké účty? ďakujem
    Môže byť na fa rozpis materiálu a služieb, ale predpokladám, že celý obsah faktúry sa vzťahuje k prijatej službe oprava auta.

    Opravu auta učtuješ .........................511,343 / 321
    Predpis na úhradu od poisťovne ...........378/648
    Prijatá úhrada od poisťovne..................221/378

    Prijatá náhrada od poisťovne je samozrejme nižšia ako fa, lebo
    - plnenie je bez Dph (vy si na vstupe Dph odpočítate)
    - z plnenia môžu byť nejaké práce vylúčené ( ak bola oprava nad rámec )
    - plnenie je znížené o spoluúčasť.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ďakujem pekne, ešte by som potrebovala vedieť na základe čoho začtujem predpis prijatia platby od poisťovne. ďakujem
    ešte mi tam vypadla úhrada faktúry 321/211. dph odrátavam iba z prijatej faktúry?
    Naposledy upravil Pru : 15.02.09 at 18:10

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pru Pozri príspevok
    ďakujem pekne, ešte by som potrebovala vedieť na základe čoho začtujem predpis prijatia platby od poisťovne. ďakujem
    ešte mi tam vypadla úhrada faktúry 321/211. dph odrátavam iba z prijatej faktúry?
    Predpis náhrady účtuješ na základe oznámenia od poisťovne. Odpočet dph si uplatníš na základe faktúry za opravu.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Preto mi to neišlo dohlavy, lebo na účet peniaze nabehli a od poisťovne prišlo oznámenie až dnes. díky moc.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pru Pozri príspevok
    Ten predpis na základe oznámenia od poisťovne účtujem cez pohľadávky?
    Predpis na úhradu od poisťovne ...........378/648

    viď príspevok č. 6

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ja som to dala cez pohľadávky. No 3 roky som nemala opravu cez poisťovňu a teraz mi prišla ďalšia faktúra, výmena prasknutého predného skla. Takže ju zaúčtujem tak isto ako tú predchádzajúcu, uplatním dph a počkám na správu z poisťovne? ď

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Toto je trocha iný prípad, lebo mám faktúru za opravu, ale že oni si to sami vymôžu od poisťovne, že netreba ju platiť, ako čo som mala prípad predtým, že sme zaplatili fa a potom poisťovňa uhradila. Takže neviem, ako to urobiť.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pru Pozri príspevok
    Toto je trocha iný prípad, lebo mám faktúru za opravu, ale že oni si to sami vymôžu od poisťovne, že netreba ju platiť, ako čo som mala prípad predtým, že sme zaplatili fa a potom poisťovňa uhradila. Takže neviem, ako to urobiť.

    Opravu auta učtuješ .........................511,343 / 321
    Predpis na úhradu od poisťovne ...........378/648

    a) ak poistné plnenie poisťovňa hradí firme (poistenému)

    - prijata úhrada od poisťovne...............221/378
    - úhrada faktúry ...............................321/221


    b) ak poistné plnenie poisťovňa hradí servisu

    - na základe oznámenia od poisťovne preúčtujete .......321/378
    - úhrada časti fa (vo výške spoluúčasti a Dph)............321/221

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ďakujem ti veľmi pekne, prvý prípad som mala nedávno, ale teraz mám to b) a pýtajú zaplatiť dph, čo im zajtra uhradím a spoluúčasť neviem, lebo z poisťovne ešte nič neprišlo, díky moc.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Už mi prišlo oznámenie z poisťovne, len malá otázočka 321/378 preúčtujem cez interný doklad alebo pohľadávky? dík

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pru Pozri príspevok
    Už mi prišlo oznámenie z poisťovne, len malá otázočka 321/378 preúčtujem cez interný doklad alebo pohľadávky? dík
    ...no neviem čo chceš vedieť.

    Na takéto zúčtovanie sa vystaví interný doklad. (a dotkne sa to aj pohľadávok aj záväzkov.)

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    to som chcela vedieť, ja mám v softe aj možnosť evidovať zvlášť pohľadávky, zvlášť záväzky a zvlášť ID, tak som nevedela, kam, dám teda cez ID, díky moc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.