Zavrieť

Porady

"Vtírka"

"Vtírka" - tak nejak by to nazvali češi. Bol som na jemne mužských stránkach a pravdepodobne si ma to tam zapametalo. Ako sa to prejavuje:
a) do PC sa mi stále naťahuje nejaký súbor swflash.cab . Neviem to zastaviť. Pamätám si, že tak nejako sa volal súbor, keď som chytil dialera. Už dosť dávnejšie. Mal som ešte dial-up.
b) na monitore sa pri každom presune po Porade a aj keď som inde na internete, vyskakuje mi okienko, aby som povolil nainštalovanie "ovládacieho prvku ActiveX: Macromedia Flash Player 8 z Macromedia, Inc.". Pohodlne sa mi to opisuje, lebo to mám nad hlavičkou Porady.

Samozrejme presuny po Porade sa spomalili. Vždy sa najprv vnúti tá hláška b) a sem - tam sa naťahuje a).
NOD nehlási nič, AdAware len nejaké drobnosti, ktoré priebežne mažem. SPYBOT (stiahol som si podľa inštrukcií tu) nejaké červené hlášky dal - tak som to dal povymazávať ...... a nič. Už také 3-4 dni.
Neviete niekto poradiť čo s tým robiť? Budem povďačný za každú radu, nasmerovanie, skúsenosť. Ďakujem!!!
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ešte odporúčam vymazať históriu navštívených stránok a prejsť nejakým online skenerom celý PC.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Vďaka Braňo. Vymazal som históriu opakovane a všetky cookies. Čo to je - "online skener". Kde by sa to dalo stiahnúť? Ty také niečo používaš?
Ešte ma napadlo, či by som nemal požiadať o zmenu IP adresy. Je to hlúposť?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Online skener je zmenšený antivír, ktorý funguje cez prehliadač a používa sa hlavne vtedy, keď už je PC nakazený.

http://www.pandasoftware.com/actives...asp?Language=2

Aký firewall, antivír a firewall používaš?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Braňo
Online skener je zmenšený antivír, ktorý funguje cez prehliadač a používa sa hlavne vtedy, keď už je PC nakazený.

http://www.pandasoftware.com/actives...asp?Language=2

Aký firewall, antivír a firewall používaš?
Anitvír NOD, firewall mám zapnutý v XP Prof. Podľa mňa to nebude vír, ale nejaký dialer. Nevie somár, že mám mikrovlnu. Ale štve ma to! Včera poobede mal prísť nejaký programátor z takej PC - firmy, že sa na to pozrie. On sa na to vybodol a ani jemu, či firme to nestálo za zavolanie. Služby ako za soc!!! Moje PC spravuje človek, čo je do budúceho štvrtka mimo. Možno budem musieť dovtedy vydržať. Dúfam, že sa neudejú nejaké škody.
Ešte doplním: mám dva PC v sieti, momentálne odstavenej. Na druhom PC sa to neprejavuje.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Firewall v XP nestačí, odporúčam nainštalovať ZoneAlarm, Kerio alebo Outpost. Pre domáce použitie sú zdarma. Zároveň potrebuješ nejaký soft pre ochranu pred spyware - napr. Microsoft Antispyware.
Po odstránení, resp. nájdení toho dialera odporúčam aktualizovať systém cez www.windowsupdate.com Samozrejme musíš mať legálny Windows.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Braňo
Firewall v XP nestačí, odporúčam nainštalovať ZoneAlarm, Kerio alebo Outpost. Pre domáce použitie sú zdarma.
Vďaka !!! Idem vyhľadať a stiahnúť. Ak by si náhodou vedel o adrese, pomohla by.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Si úplne perfekt !!! Vďaka, vďaka !!!
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zonelabs a Kerio = nezabralo. Zone... som musel vypnúť. Tak to bolo nastavené, že ma to "ochránilo" aj pred Poradou . Nepustilo ma to na net.
V pondelok príde nejaký maník od PC. Vzdal som svoje pokusy. Vďaka za snahu!!!
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ahoj Strelec, tak ako si dopadol ? Aj mňa by toto zaujímalo , zistil si čo to vlastne bolo ?
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Mňa by to zaujímalo tiež, pretože m. r. som malo tiež nejakých koňov a červov a veľmi ťažko sa to dávalo preč. Dúfam že je to už v pohode.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ako som spomenul, bol som potrestaný za zvedavosť a v "oných šteklivých stránkach" bol zabudovaný dialer. Je to programček, ktorý nevedia odchytávať ani antivírové programy. Mám ho preč. Ako - neviem. Urobil mi to softvérista=hardvérista=počítatačista, ktorý sa mi stará o mašiny. Hral sa s tým skoro hodinu. V časoch, keď som mal dial-up internet som tiež chytil dialera a presmerovalo ma to na Maroko či kde. Stálo ma to ale len 80.- Sk. Mal som taký softvér, čo ma hneď vypol z telefónneho spojenia, keď zistil presmerovanie.

Teraz dialer nemal čo presmerovať, tak aspoň robil neplechu. Info som podal, ale veľa info som Vám žiaľ nedal.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
STRELEC
Ako som spomenul, bol som potrestaný za zvedavosť a v "oných šteklivých stránkach" bol zabudovaný dialer. Je to programček, ktorý nevedia odchytávať ani antivírové programy. Mám ho preč. Ako - neviem. Urobil mi to softvérista=hardvérista=počítatačista, ktorý sa mi stará o mašiny. Hral sa s tým skoro hodinu. V časoch, keď som mal dial-up internet som tiež chytil dialera a presmerovalo ma to na Maroko či kde. Stálo ma to ale len 80.- Sk. Mal som taký softvér, čo ma hneď vypol z telefónneho spojenia, keď zistil presmerovanie.

Teraz dialer nemal čo presmerovať, tak aspoň robil neplechu. Info som podal, ale veľa info som Vám žiaľ nedal.
A prečo chodíš na "šteklivé stránky" , bol by si bez problémov .
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Vďaka strelec, no ja si nemyslím , že je to len zo "šteklivých stránok", mne sa to už objavilo tiež , ani neviem odkiaľ som to stiahla, dávam si pozor na otváranie "neoverených" stránok ale objavilo sa mi to vtedy, keď sme na PC nahodili miesto Win 98 ,Win XP.
No zaujímalo by ma na akom princípe funguje, lebo niekedy sa mi to objaví , inokedy nie, tiež mám mikrovlnu . Mám tiež NOD-ku a tiež mám dojem , že nedokáže zachytiť všetko.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5
A prečo chodíš na "šteklivé stránky" , bol by si bez problémov .
Na 3/4 -ťku či na 1/2-ičku čas nemá,však?Ale behať ,kade ,tade áno.
No,no,no,
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Zita5
A prečo chodíš na "šteklivé stránky" , bol by si bez problémov .
Chcel sa asi ubezpečiť, že "konkurencia" ešte výrazne zaostáva za tým čo je k dispozícii doma.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
endrju
Chcel sa asi ubezpečiť, že "konkurencia" ešte výrazne zaostáva za tým čo je k dispozícii doma.
Ja to vidím tak, že to čo píšeš - asi v tom niečo bude pravdy .:p
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Som netušil, že PC - problém ma zmení na terč Nuž áno, tak mi treba!!!
A ešte keď Vám poviem, že to nestálo za to, to sa až budete smiať !!!
Takého smajlíka ani nemáme!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Peťo každý sa učí na vlastných chybách a posmievať sa niet prečo, robíme ich všetci.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

kukučka
Peťo každý sa učí na vlastných chybách a posmievať sa niet prečo, robíme ich všetci.
.... nuž ale celkom úprimne. Chyba nie je na mojej strane. Tie objekty nemali tak ľahko vyzerať!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať