Zavrieť

Porady

Cestovne do nakladov SZCO

Dobry den, pracujem v oblasti programovania webovych aplikacii a casto musim cestovat za klientami v ramci SR a aj do zahranicia. Chcel by som sa touto cestou opytat, ci je mozne si davat do nakladov tieto cesty a ako to robit (odkladat cestovne listky atd..). Podotykam, ze nevlastnim auto a preto najcastejsie cestujem mhd, pripadne vlakom. Dakujem za tipy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Olve_Eikemo Pozri príspevok
    Dobry den, pracujem v oblasti programovania webovych aplikacii a casto musim cestovat za klientami v ramci SR a aj do zahranicia. Chcel by som sa touto cestou opytat, ci je mozne si davat do nakladov tieto cesty a ako to robit (odkladat cestovne listky atd..). Podotykam, ze nevlastnim auto a preto najcastejsie cestujem mhd, pripadne vlakom. Dakujem za tipy.
    Robiť to formou "pracovných ciest" a vyúčtovanie tejto PC robiť v zmysle zákona o cestovných náhradách.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    U nás vo firme používame toto tlačivo, samozrejme všetky bločky a cest. lístky si odkladaj a pripoj k tlačivu.

    Olve_Eikemo je offline (nepripojený) Olve_Eikemo

    Olve_Eikemo
    Pracovna cesta aj formou MHD? Ide mi o to ze denne sa niekedy otocim napr. 8x autobusom ked vybavujem veci cisto len v mojom meste. To si mam kazdy listok odkladat?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Olve_Eikemo Pozri príspevok
    Pracovna cesta aj formou MHD? Ide mi o to ze denne sa niekedy otocim napr. 8x autobusom ked vybavujem veci cisto len v mojom meste. To si mam kazdy listok odkladat?
    Všetky lístky odkladať samozrejme, a aj doklady PHM musíš dokladať, ak chodíš autom. No je to obšírnejšia problematika, popozeraj v iných podobných témach. Je to všetko rozpísané. Tak ako rodina 1 píše - podľa zákona o cestovných náhradách.

    Olve_Eikemo je offline (nepripojený) Olve_Eikemo

    Olve_Eikemo
    Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky. A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.

    kremenec je offline (nepripojený) kremenec

    kremenec
    Je v podstate iba na tebe, čo tam budeš písať. kľudne tam daj aj zastávky, prčo nie? Ja by som tam dával iba niečo ako "MHD v Žiline" alebo tak nejako, aj to by hádam malo stačiť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Olve_Eikemo Pozri príspevok
    Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky. A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.
    A to toľko cestuješ, že si musíš MHD dávať do nákladov? O výdavkoch 40% z celkových príjmov si ešte nepočul?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Olve_Eikemo Pozri príspevok
    Pozeral som si to tlacivo. Neviem si vsak predstavit ake cesty tam uvediem ked je to z jedneho konca mesta na druhy koniec (to tam mam pisat autobusove zastavky. A takto sa otocim denne aj 5x dakedy.
    nie autobusové zástavky, ale názvy firiem (aj ulice by bolo dobré), kde si bol

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    kremenec Pozri príspevok
    Je v podstate iba na tebe, čo tam budeš písať. kľudne tam daj aj zastávky, prčo nie? Ja by som tam dával iba niečo ako "MHD v Žiline" alebo tak nejako, aj to by hádam malo stačiť.
    toto určite nestačí.....

    Olve_Eikemo je offline (nepripojený) Olve_Eikemo

    Olve_Eikemo
    Tak si to nejako premyslim a skusim si viest tu evidenciu. Nie vzdy su to len cesty za klientom ale cesty suvisiace s podnikatelskou cinnostou teda napr. cesta do banky - zaplatenie faktur atd. Dufam ze aj toto pod to moze spadat.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Olve_Eikemo Pozri príspevok
    Tak si to nejako premyslim a skusim si viest tu evidenciu. Nie vzdy su to len cesty za klientom ale cesty suvisiace s podnikatelskou cinnostou teda napr. cesta do banky - zaplatenie faktur atd. Dufam ze aj toto pod to moze spadat.
    No pri príjmoch za rok 10000 € je 40% 4000 € paušálnych výdavkov.
    V Bratislave je štvrťočná električenka 66 €, teda za rok 264 €.
    Snáď nechceš na lístkoch nazbierať 4000€ alebo viac, aby sa ti to vyplatilo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.