Zavrieť

Porady

Klávesová skratka na myš

Dobrý deň, mám notebook ku ktorému nemám externú myšku a nejakým zázrakom sa mi už 2x podarilo stlačiť nejakú klávesovú skratku a vypol som si ten "obdĺžnik", ktorým prstom ovládam kurzor. No proste nepohne sa vám kurzor a nič nemôžete robiť. Bežal som si požičať myšku na USB a potom som v nastavení myšky zafajkol, že aktivovať Synaptics Click Pad a šlo to.
Nevie mi nietko poradiť ako to aktivať aj klávesovými skratkami bez toho, aby som musel použiť externú myš?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Čo tak kuk do manuálu?

    V Palm Reste, ktorý je zrejme vyhotovený z lešteného hliníku v kaviárovej farbe, rovnako ako kryt displeja, je integrovaný veľký Synaptics ClickPad V7.4 s podporou gest: dvojprstové scrollovanie, zoom, otáčanie a posúvanie. S Clickpadom som v prvých momentoch dosť bojoval, čo sa zlepšilo po aktualizácii ovládača na verziu 15.0.10 zo stránky HP a hlavne podrobnom naštudovaní všetkých funkcií, ich nastavení a hlavne prezretí inštruktážnych videí, ktoré sú prístupné priamo z nastavaní zariadenia. Potom sa im už darilo fotky otáčať, zoomovať, aj som si s dvoma prstami zascrolloval a s troma prstami fotky maximalizoval na celú obrazovku a fotky posúval oboma smermi. Treba na to ale cvik alebo zvyk z iPhonu a jemu podobne ovládaných zariadení. V ľavom hornom rohu sa nachádza TouchPad off indicator, ktorý nesvieti ak je Clickpad zapnutý alebo svieti na jantárovo, ak je Clickpad vypnutý. Vypínanie a zapínanie Clickpadu sa realizuje dvojklikom práve na TouchPad off indicator. Z môjho pohľadu sa jedná o zaujímavé riešenie a hlavne ma teší, že nie je indikovaný aj zapnutý stav Clickpadu na zúrivo modro, ako to je v prípade iných notebookov HP. Na pravej strane je integrovaná nenápadná čítačka odtlačkov prstov obklopená nálepkami Intel Core i5, Windows 7, ENERGY STAR a ATI Radeon™ Premium Graphics.

    Čítajte viac: http://pc.zoznam.sk/hp-probook-4520s...#ixzz1pHcbSXlV
    Naposledy upravil Gapo : 16.03.12 at 12:44

    radovan12 je offline (nepripojený) radovan12

    radovan12
    Móoooooooc ďakujem, presne ako píšeš, nie som na Clickpad vôbec zvyknutý a bojujem s ním...
    misoft Nebojuj! Spolupracuj!

    Klávesová skratka na myš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.