Zavrieť

Porady

rozvod s Američankou nadiaľku

Priatel sa pred desiatimi rokmi v USA ozenil s americankou, po tom vsak musel odist spat na SR a v kontakte uz neboli. Po rokoch mu teraz poslala rozvodove papiere, napisala mu, ze ma s priatelom dve deti, chce si dat veci do poriadku, a preto sa chce co najskor rozviest. Poslala mu formular 12.903 a), ktory je urceny pre pripady, ze sa jeden z dvojice na pojednavani nezucastni a vysledok rozvodu chce zaslat uz len mailom. Do papierom sice uvedie, ze deti spolu nemali, ale nikde tam nie je kolonka, ze nemali spolu ani majetky a teda si ani jeden z nich nenarokuje na financne vyrovnanie... Bojime sa trochu, aby to jeho americka manzelka nejako nezneuzila a nenarokovala si na financie (spolu nemali ani domacnost, ani spolu nezili, hned po svadbe totiz odisiel). Chcem sa spytat, ci mi niekto neviete poradit a nemate s takym niecim skusenosti? Moze si teoreticky narokovat na nejake financie, hoci spolu nikdy nezili, nemaju spolocne deti a ona ma deti s inym partnerom? Ci ma tie papiere len podpisat a spolahnut sa na jej dobry zamer? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    skús sa informovať, čo keď majú skúsenosť, u Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone, D.C. - USA
    information@slovakembassy-us.org

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Čisto laicky predpokladám, že ak by chcela od neho niečo vymámiť, musela by mať v ruke nejaký doklad - niečo o nadobudnutom spoločnom majetku. Inak je to potom tvrdenie proti tvrdeniu. A vymáhať nejaké peniaze cez pol sveta...

    lst30 je offline (nepripojený) lst30

    lst30
    dakujem, skusime aj tu ambasadu..mozno sa viac obavame, ako by sme mali- ale clovek nikdy nevie, hlavne, ked s ex-partnerom resp. s manzelom nie je roky v kontakte...a najma nepozname americke zakony...

    rozvod s Američankou nadiaľku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.