Zavrieť

Porady

Konateľ a zamestnanec v Pohode

Ahoj,

chcem sa opýtať, či niekto nemá taký prípad v Pohode, že od 1.1.2011 prihlásil konateľa spoločnosti na nepravidelný príjem. Doteraz nepoberal žiadny príjem. Ale od apríla sa rozhodol byť aj zamestnancom, čiže som ho musela prihlásiť ako zamestnanca.
Ako to teraz poriešiť v Pohode. Mám ho vlastne 2x nahodeného, 1x ako kód činnosti konateľ spoločnosti s nepravidelným príjmom a 1x ako zamestnanca na pracovnú zmluvu s pravidelným mesačným príjmom.
Ale čo so záložkou - dane a poistné. Odpočítateľnú položku som dala len na zamestnanca, poistenie obidvom. Lenže mzda je zadaná pri oboch ako mesačná - iný výber tam nie je. Momentálne bude poberať len príjem so zamestnania, takže ak tomu dobre rozumiem, tak keď mi program vygeneruje mzdy, tak mzdu čoby konateľa vymažem?
má s týmto už niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    akinom71 Pozri príspevok
    Ahoj,

    chcem sa opýtať, či niekto nemá taký prípad v Pohode, že od 1.1.2011 prihlásil konateľa spoločnosti na nepravidelný príjem. Doteraz nepoberal žiadny príjem. Ale od apríla sa rozhodol byť aj zamestnancom, čiže som ho musela prihlásiť ako zamestnanca.
    Ako to teraz poriešiť v Pohode. Mám ho vlastne 2x nahodeného, 1x ako kód činnosti konateľ spoločnosti s nepravidelným príjmom a 1x ako zamestnanca na pracovnú zmluvu s pravidelným mesačným príjmom.
    Ale čo so záložkou - dane a poistné. Odpočítateľnú položku som dala len na zamestnanca, poistenie obidvom. Lenže mzda je zadaná pri oboch ako mesačná - iný výber tam nie je. Momentálne bude poberať len príjem so zamestnania, takže ak tomu dobre rozumiem, tak keď mi program vygeneruje mzdy, tak mzdu čoby konateľa vymažem?
    má s týmto už niekto skúsenosť?
    1.personalistika=ferko1np, ferko2pp
    2.mzdy 04/2011: mzdy/apríl/nie/ok/zamestnanec(vyber ferko2pp)/uložiť

    keď dáš zaúčtovať mzdy ignoruj hlášku, že ferko1np nemá vytvorenú mzdu za 04/2011

    Zuzana T je offline (nepripojený) Zuzana T

    Zuzana T
    SW Pohoda nepodporuje súbeh pracovných pomerov. Mám rovnaký problém. Riešim to nasledovne. 1x je zamestnanec nadefinovaný v personalistike ako " Hlavný pracovný poner" 1x ako "Konateľ. V záložke dane a poistné je nutné nadefinovať každé poistenie zvlášť. Z konateľstva s pravidelným príjmom sa platí ZP, a do SP všetko okrem Úrazového poistenia a Garančného poistenia.

    Konateľ a zamestnanec v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.