Zavrieť

Porady

Nárok na ZD

Zdravím Vás, môže mi niekto poradiť ako mám správne posúdiť nárok na ZD? Konkrétne ma zaujíma, či môže /alebo skôr musí/ zamestnávateľ vyžiadať od zamestnanca potvrdenie z OUP o evidencii aj s potvrdením o dobe poberania dávky, alebo stačí len potvrdenie, že bol evidovaný na OÚP. A kedy boli zmeny ohľ.započítavania tejto doby do doby zamestnania. Ide o evidenciu v rokoch 1992 a 1993. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Johanka Pozri príspevok
    Čo je ZD ?
    Johanka práve dumám dumám tiež a od základu dane som sa prepracovala....že by započítanie dôb??

    jasusu je offline (nepripojený) jasusu

    jasusu
    Zákonná dovolenka.
    Ide o dokladovanie nároku na zákonnú dovolenku z 20 na 25 dní za kalendárny rok.

    jasusu je offline (nepripojený) jasusu

    jasusu
    Tento zákon som si prečítala a podľa neho dokladovala zamestnávateľovi doby, ktoré sa započítavajú ako odpracované, no nárok na dovolenku na 25 dní za kalendárny rok mi nebol zvýšený s odôvodnením, že potvrdenie z Úradu práce bolo s uvedením doby /napr. od 01.02.1992 do 30.06.1993/ ale nebola tam uvedená doba poberania dávok, takže mi to nemohla započítať.

    "A čo ak je niekto v evidencii na OÚP napr. 10 rokov? Je táto doba celá započítaná - ako odpracovaný čas - pre nárok na ZD?"

    Dík za skorú odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jasusu Pozri príspevok
    Tento zákon som si prečítala a podľa neho dokladovala zamestnávateľovi doby, ktoré sa započítavajú ako odpracované, no nárok na dovolenku na 25 dní za kalendárny rok mi nebol zvýšený s odôvodnením, že potvrdenie z Úradu práce bolo s uvedením doby /napr. od 01.02.1992 do 30.06.1993/ ale nebola tam uvedená doba poberania dávok, takže mi to nemohla započítať.

    "A čo ak je niekto v evidencii na OÚP napr. 10 rokov? Je táto doba celá započítaná - ako odpracovaný čas - pre nárok na ZD?"

    Dík za skorú odpoveď.
    Podľa § 103 odst. 5 písm. i, sa doba evidencie na ÚP započíta do nároku D.( doba času trvania PP) Máš to aj v odkaze u prísp.č 5.

    jasusu je offline (nepripojený) jasusu

    jasusu
    Tento zákon som si prečítala a podľa neho dokladovala zamestnávateľovi doby, ktoré sa započítavajú ako odpracované, no nárok na dovolenku na 25 dní za kalendárny rok mi nebol zvýšený s odôvodnením, že potvrdenie z Úradu práce bolo s uvedením doby /napr. od 01.02.1992 do 30.06.1993/ ale nebola tam uvedená doba poberania dávok, takže mi to nemohla započítať.

    "A čo ak je niekto v evidencii na OÚP napr. 10 rokov? Je táto doba celá započítaná - ako odpracovaný čas - pre nárok na ZD?"

    Dík za skorú odpoveď.

    jasusu je offline (nepripojený) jasusu

    jasusu
    Môžeš mi prosím dať vedieť, či i v prípade dlhodobej evidencie sa táto doba celá započítava? Ď. za odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.