Zavrieť

Porady

Legálne zníženie ZD formou stravného - SZČO

Ahojte, živnostníkovi vychádza preňho dosť vysoká daň a preto rozmýšľame, ako legálne znížiť ZD. Napadlo ma, že by mohol mať nárok na stravné vo výške teraz už 4,20 eur na deň, no nemá žiadny doklad o kúpe obeda. Je možné aj napriek tomu, že nemá bločky z reštaurácie, mu znížiť ZD za dni, kedy pracoval? Ja som to ešte nikomu takto neúčtovala, vždy to bolo na základe dokladu z reštaurácie, preto sa obraciam na Vás, či by to mohol byť daňovo uznateľný náklad. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžeš účtovať o poskytovaní stravy bez dokladov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Tweety. To ma len tak napadlo. A keď si živnostník, ktorý chodí za prácou do zahraničia, napr. do Nemecka, uplatňuje stravné vo výške 45 eur na deň, tak aký doklad tam má? Je týmto dokladom Vyúčtovanie PC?
    Tweety To je už PC , stačí cesťák.
    racham môže si praviť sám doklad o tom že poberal diety a firma pod ktorou pracoval mu to potvrdí. Napr. vyobrazí si tam celý rok vyškrtá dni práce. Pozor ale nesmie prekročiť 183 dní
      zbaliť

    Legálne zníženie ZD formou stravného - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.