Zavrieť

Porady

Suchá studňa

Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?... A teraz otázka mám ju zasypať alebo použiť napr. ako pivnicu? Poraďte ako využiť suchú studňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nepomohlo by prehĺbenie?
    Taká vody zo studne,hlavne ak máš záhradu je na nezaplatenie

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    My sme pred kopaním studne zavolali prútikára, ukázali sme mu, v ktorých miestach by sme chceli kopať a on to tam prebehol a ukázal, kde to bude najlepšie. Po 4 m už bola voda, naša studňa má 10 m a vody je tam vždy dosť. Možno by ste ho ešte mohli zavolať, či sa s tým dá niečo robiť.
    Naposledy upravil JarkaL : 05.05.09 at 10:56 Dôvod: preklep

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Ja ssom tiez najpv zavolal prutikara, aby nasiel pramen. Odhadol hlbku pramena na 2m a skutocne v 2 m zacala voda, prehlbil som do 3 m a je tam tak silnmy pramen, ze 2 kalove cerpadla nestacili odcerpavat. Tiez mam priemer 80 cm, ale neviem si pri tomto uzkom rozmere predstavit prehlbenie resp. inu pracu v studni. Je to prilis uzke, ak by ste to chceli zahrabat, tak to bude chciet kvantum zeminy - piesku a to myslim nestoji za tu namahu. Mozno najjednoduchsie, urobte z toho okrasnu studnu.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    dabratranec Pozri príspevok
    Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?...
    Zalej ju vodou z vodovodu, bude aj voda.

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    Absolutne súhlasím s tým že studňa plná vody je k nezaplateniu. Prútikára sme tam mali ale asi mal slabý prútik keď zabudol poznamenať že voda je až v 17m... Ale miesto určil dobre. Viem to preto lebo hneď vedľa mám vrtanú studňu a v 17m je vody až-ažš. Keď tak ju použijem ako vsakovaciu studňu v budúcnosti napr. pre tep.čerpadlo. Musím tú jamu ale ošetriť- skruže - aby sa mi nezosypala. 11tis. mám odhad od majstra. Je to moc?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    alltracboy Pozri príspevok
    videli ste mlcanie jahniat? na to by sa taka studna hodila.
    ...alebo 30 pripadov majora Zemana - Studna
    http://www.serialzone.cz/serial/30-p...pizody/studna/

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Ja som myslel, ze mate starsiu studnu so skruzami. Jamu kludne zasypte povodnou hlinou, skruze + dovoz + pokladka je dost draha, hlavne ked vedla mate funkcnu studnu. Vsakovacia studna pre tep. cerpadlo tam su minimalne vzdialenosti a na vsakovanie vam stacia 2 - 3 metrova studna so skruzami za 6 tisic a taku ked ju budete potrebovat vykopete aj za 1 den.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    dabratranec Pozri príspevok
    Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?... A teraz otázka mám ju zasypať alebo použiť napr. ako pivnicu? Poraďte ako využiť suchú studňu?

    Osobne som sa nestretol s riešením takejto situácie, ale asi by som pravdepodobne studňu aspoň zatial ponechal.

    Postupoval by som cez komunikáciu so Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Pridávam aj kontakt na link :

    http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=pzv_kvantita#tab

    Cez SHMU by som zistil príčinu poklesu spodnej vody, či je to stav prechodný alebo nezvratný, alebo riešenie je v prehĺbení studne.

    Až po takomto zistení by som vec riešil.

    Myslím, že studňa s takými parametrami sa nedá len tak vykopať, teda je za ňou veľa práce a dnes aj peňazí.


    CIMOM

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Už si skúsil hypoteticky ju využiť ako nádrž na dažďovú/zrážkovú vodu? Použitie by mohlo byť obdobné.
    Osobne by som skúsil zistiť hladinu spodnej vody a možno prehĺbiť. Nákladné to už do teraz bolo zrejme dosť.(aby to neboli vyhodené peniaze).

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    čau, môj prútikár bol svokrov známy. Vôbec som ho nepoznal. Myslím že v každej dedine je nejaký len sa k nemu treba dostať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.