Zavrieť

Porady

Rekonstrukcia jadra

Ahojte, planujem zburat stare umakartove jadro a spravit nove s YTONGu. Chcem sa spytat...mam dat po vymurovani na vrch sietku? Na obe strany? Na te som nasiel, ze to nieje vhodne kvoli obkladackam...Aky typ omietky zvolit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

    5-ko
    Porobetonove priecky radi praskaju, doporucujem pouzit vystuz muriva napr MURFOR. Sietka minimalne zo strany omietky je dobry postup.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    My mame sietku z vonkajsej strany, kde je priecka omietnuta, vnutorna strana je az po strop vykachlickovana - bez sietky.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zo strany omietky jednoznačne treba sieťku.Je dobré ju dať aj pod kachličky.Menšia pravdepodobnosť odutia obkladov .

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    aj pod obkladačky treba dať sieťku ako už spomenul Poraďák a teda na nete to bola napísaná blbosť,že to k voli obkladačkám nie je vhodné

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Nam murar vravel, ze nie je treba, rekonstrukcia bola pred 3 rokmi, ale vsetko je OK. Ale na druhej strane istota je istota.

    Saxo19 je offline (nepripojený) Saxo19

    Saxo19
    Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka, omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Vidis, ako si spomenul, ze tam bude kuchyna, som si spomenul, ze aj my tam mame kuchynu. Z jednej strany su dvere do kupelne a wc z predsiene, tam je omietka, z druhej strany je chodbicka do kuchyne tiez s omietkou a v kuchyni sme dali obkladacky az po vrchne skrinky(a tam je tiez aj sietka).

    Znacku omietky ti uz po tolkych rokoch neviem povedat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Saxo19 Pozri príspevok
    Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka, omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna.
    Takto je to správne
    [QUOTE=Saxo19;1183999]Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka,KLEBER omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    ak ti môžem poradiť :
    omietky na jadro mi majster - ináč kamárat -poradil dať vonkajšie.
    Bol som si istý, že preto, aby si zlahčil robotu a nezbadal som drobné nerovnosti, ale súhlasil som. S výsledkom som však nadmieru spokojný a môžem to odporúčať, vela návštev to už pochválilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.