Zavrieť

Porady

Dať to do účtovníctva?

Poraďte, prosím, istej firme máme zaplatiť službu na účet. Nedala nám zálohovú faktúru, ale poslala len mail s údajmi: suma, číslo účtu, VS,...
Môžem to uznať akokeby zálohovú faktúru alebo mám čakať na daň. doklad?
Keď to je taká firma, že daň. doklad mi pošlú aj za 2 mesiace....
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ziadala by som riadnu zalohovu fa, hoci aj faxom. Mate k tomu nejaku potvrdenu objednavku alebo zmluvu?
    Podla mna, ked nebude ZF, nedaju ani riadny doklad na vyuctovanie zalohovej faktury. Na taky e-mail by som zaplatila len velmi dobremu obchodnemu partnerovi, ale u "podivina" tazko.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Podľa môjho názoru zálohová platba môže prebehnúť aj na základe napr. nejakej zmluvy, nemusí byť zálohová fa, hlavne že máš všetky údaje. Zaúčtuj 314/221, a potom musíš čakať aby ti poslali riadny dd faktúru - kvôli DPH z poskytnutej zálohy. Keď to bude trvať príliš dlho, tak im napíš, že to oznámiš na DÚ ako porušenie zákona. To sa stalo aj mne, napísala som do firmy, že porušujú zákon a že to oznámim, a faktúru som mala na stole asi za 3 dni.
    Naposledy upravil janaGT : 17.08.04 at 11:30 Dôvod: zmena DD na DÚ

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    janaGT
    Podľa môjho názoru zálohová platba môže prebehnúť aj na základe napr. nejakej zmluvy, nemusí byť zálohová fa, hlavne že máš všetky údaje. Zaúčtuj 314/221, a potom musíš čakať aby ti poslali riadny dd faktúru - kvôli DPH z poskytnutej zálohy. Keď to bude trvať príliš dlho, tak im napíš, že to oznámiš na DD ako porušenie zákona. To sa stalo aj mne, napísala som do firmy, že porušujú zákon a že to oznámim, a faktúru som mala na stole asi za 3 dni.
    Aj ja by som to takto riešil. Občas platíme zálohy aj bez zálohovej faktúry. Väčšinou je to na základe zmluvy alebo inej dohody. Keď by bol potom problém s faktúrou na DPH, treba ich postrašiť, v krajnom prípade upozorniť príslušné orgány...

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Zmluvu nemáme žiadnu. Objednávka bola vytvorená priamo na internete, takže žiadny iný doklad nemám.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Zmluva je aj ústna zmluva. môžete sa dohodnúť aj osobne, telefonicky, e majlom a podobne.
    Problém je len to, či tie peniaze ešte uvidíte. Plne súhlasím s ostatnými odpoveďami, ak sa pošlú peniaze, treba účtovať o poskytnutej zálohe. zálohová faktúra nie je účtovný doklad, je to len obchdný list, ktorým jedna strana vyzýva druhú na zaplatenie zálohy. O tej sa neúčtuje. Ak zaplatím, uzavrel som navrhovanú zmluvu.
    Účtovať sa bude aj o faktúre na zaplatenú zálohu, lebo sa musí zaúčtovať o DPH.

    zaplatená záloha 314/221
    faktúra na zálohu 343/314

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    Ak nemá od dodávateľa daňový doklad, tak DPH dá na analytiku pred splnením podmienok ?
    Príjemný deň

    Dať to do účtovníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.