Zavrieť

Porady

Ako zohnať úver od banky

Ahojte.. obraciam sa na toto forum, pretoze uz ste mi sme skvele poradili..
Chcem sa spytat este pred tym, ako by som isiel do banky a pytal sa na úverovu ponuku, ci je mozne dostat dlhodoby uver, aj ked nemam zabezpecenie, ale chcem by som na tento ucel pouzit nehnutelnost z penazi spominaneho uveru.. Ma s tym niekto skusenost? teda, da sa to aspon teoreticky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Ak mas dobry plan skus slov. zarucnu a rozvojovu banku. Je urcena prednostne na rozvoj podnikatelov a firiem. Vsetky dokumenty a papierovacky najdes na ich stranke.

    Filip158 je offline (nepripojený) Filip158

    Filip158
    Dakujem.. ale oni poskytuju zarucenie len pri vlastneni aspon 60% vlastych zdrojov celkoveho obnosu penazi..

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Fu ha to sa muselo nieco zmenit. Ja ked som sa o to zaujimal bolo sice potrebne mat nejake zdroje, ale nebolo to tolko. Bolo to pri prevadzkovom uvere t.j. nie na zariadenie ale na prevadzku nejakych 10 percent.

    Ale v podstate ak dobre citam, chces kupit nehnutelnost, nemas na nu peniaze ale chces nou hned aj rucit? Lebo potom by mozno bolo dobre uvazovat o hypo uvere.

    Filip158 je offline (nepripojený) Filip158

    Filip158
    PRESNE TOTO MYSLIM. Hypo uver vravis? dakujem, skusim to pozriet. A je mozne hypouver cerpat aj na nieco ine okrem kupi samotnej nehnutelnosti? teda myslim vybavenie podniku a tak, hm? ale asi to zalezi od jednotlivych poskytovatelov uveru, ze?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Skúsil si sa spýtať v BIC? Sídlia v každom kraji a poskytujú úver aj začínajúcim podnikateľom. Od 50 tis. myslím že do 5 mil. Sk.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    BIC sú to s.r.o., sídla majú v každom kraji. Slúžia okrem iného aj na poskytovanie úveru malým a stredným podnikateľom. Viem, že sídlia v Bratislave, Trenčíne, Prievidzi, asi v Nitre - ale všetky sídla neviem. Ak potrebuješ kontak na BIC Prievidza, pošli ss.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Kedysi sa dalo tusim na nejaku americku hypoteku zobrat aj viac ako 100 percent nehnutelnosti, tj zostali nejake korunky navyse.

    Bohuzial vdaka nasim americkym priatelom a ich ekonomickej krize zacali uz aj slovenske banky poskytovat uvery len do cca 70 az 80 percent.

    Situacia sa ale zlepsuje takze treba sa len popytat v bankach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.