Zavrieť

Porady

Účtovanie vlastných výrobkov spôsob B

Dobrý deň,
účtujem spôsobom B, okrem tovaru si vyrábame aj vlastné stolárske výrobky. Nákup tovaru účtujem na 504. Výrobu vlastných výrobkov mám zaúčtovať 501/613? A na konci roka predaj 613/501? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Záleží od toho či ide o výrobok ktorý vyrábate v sériach alebo sa výrobky od seba líšia, nakoľko sa prispôsobujete požiadavkam zákazníka. V prvom prípade by spôsob účtovania ktorý uvádzate mohol byť aj keď vaše zaúčtovanie nie je správne. Došlé faktúry za materiál 501/321 a na konci roka by došlo k preúčtovaniu prípadnych počiatočných stavov 501/112 a 613/123 a konečných stavov v sklade materiálu a výrobkov 112/501 a 123/613. V druhom prípade by sa jednalo o zákazkovú výrobu.
    Naposledy upravil Ester plus : 01.10.14 at 10:33
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem za odpoveď, len nemám faktúry, aby som mohla účtovať na 321, lebo výrobky sa vyrábajú z odpadu alebo zo súkromných starých zásob dreva. Čo v takomto prípade? Môžem účtovať 501/613 alebo je to úplne nesprávne?
    Iwett A uvažujem, nemohla by sa táto samovýroba zaúčtovať ako príjem tovaru? 504/613? Lebo majiteľ ich predáva ako tovar ďalej
    Ester plus Ak ide o výrobu z odpadu, mala by si aktivovať odpad materiálu 501AU/621. Na konci roka ak ostane odpad v sklade nespracovaný tak by bolo potrebné doúčtovať 112(odpad)/501AU.
    Iwett Ďakujem za odpoveď. A v akej cene? Bolo by úplne nesprávne, keby som zaúčtovala tieto výrobky ako tovar ?
    Ester plus Sami si stanovíte cenu úžitkovú. Čo sa týka účtovania výrobkov ako tovar to sa používa len vtedy ako sa výrobky odovzdávajú do vlastnej siete predajní.
    Iwett Ďakujem veľmi pekne...je to vo vlastnej predajni...a s účtovaním mi poradíte?
    Iwett Môže byť 504/613 ako príjemku na sklad?
    eva0704 Iwet,ako si to doriešila s tým účtovaním? Ja mám ten istý problém a neviem sa z toho vymotať.
      zbaliť

    Účtovanie vlastných výrobkov spôsob B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.