Zavrieť

Porady

podmienky DoBPŠ pre 16ročných - povinná školská dochádzka

Dobrý deň prajem, ešte v júli chceme uzavrieť Dohodu o brigádnickej práci študenta . Síce v školskom roku 2016/2017 dovŕšila 16 rokov (apríl 2017) ale povinná školská dochádzka 10 rokov v tomto prípade nebude splnená ???
( 9rokov ZŠ + 1rok stredná ), lebo školský rok končí až 31.8. čiže DoBPŠ bude môcť začať až od 1.9.2017 ??? vopred ďakujem
7 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, správne, po 01 09 2017 je to už možné, inak nie.... dievčina či chalan sa ešte dosť narobia v živote, nech si užívajú.....
Dáša_ ja som tiež presvedčená, že je to tak, ale jednému modrobieločervenému reťazcu to nevadí a takýchto študentov zamestnáva. Dokonca ich zamestnáva v pokladni. Lebo vraj ešte nemajú 18 a tovar dokladať nemôžu ...
breckova nebola som si istá - či musia byť splnené obdive podmienky, alebo stačí len jedna z nich - buď dokončiť povinnú školskú dochádzku tých 10rokov alebo dovršiť vek 16 rokov.Takže musia byť splnené obidve, áno ? ešte raz ďakujem :-)
willma obe súčasne
ivka70 Dasi, nemozu dokladat tovar, ale mozu mat hmotnu zodpovednost za peniaze :O ?
Dáša_ áno, keby som to nevidela na vlastné oči, tak neuverím. Nemôžu v tej pokladni blokovať alkohol, na to musia volať niekoho iného A chlapec už má v rukách aj prvú výplatu, začal brigádovať už pred koncom školského roka. A ide to všetko na neho, lebo je to študentská dohoda....
evuš ..nemajú podpísanú dohodu o hmotnej zodpovednosti a blokujú v pohode i alkohol a cigarety
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka27 je offline (nepripojený) janka27

    janka27
    usmernenie národného inšpektorátu práce...a druhý odsek je zaujímavý :-):
    povinná školská dochádzka je definovaná v školskom zákone. Podľa tohto zákona je povinná školská dochádzka desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiak skončil plnenie povinnej školskej dochádzky, ak od začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky absolvoval desať rokov vzdelávania v školách podľa tohto zákona alebo dňom 31. augusta príslušného školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16. rok veku.

    Potvrdenie o skončení povinnej školskej dochádzky absolvovaním desiatich rokov vzdelávania vydá príslušná škola ku dňu, ktorým bola táto povinná školská dochádzka ukončená (spravidla k 30. júnu desiateho školského roku vzdelávania). Potvrdenie je uvedené na rubovej strane školského vysvedčenia.
    MartaRB Moja skúsenosť po telefonickom kontakte s právnym oddelením IP je, že ak má na vysvsedčení napísané že má ukončenú povinnú školskú dochádzku k 30.6.2017 tak môže byť zamestnaný na dohodu

    podmienky DoBPŠ pre 16ročných - povinná školská dochádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.