Zavrieť

Porady

mylna platba z osobneho uctu - naklady?

Dobry den, prosim Vas,

ak bola sluzba ( auto servis ) zaplatena dodavatelovi bezhotovostne kartou, ale nie z uctu podnikatelskeho ale omylom kartou z uctu osobneho. Ako sa to da dat do nakladov?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Jednoducho-doložíš faktúru a výpis z účtu z ktorého to odišlo...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sultanko Pozri príspevok
    Dobry den, prosim Vas,

    ak bola sluzba ( auto servis ) zaplatena dodavatelovi bezhotovostne kartou, ale nie z uctu podnikatelskeho ale omylom kartou z uctu osobneho. Ako sa to da dat do nakladov?

    Ďakujem.
    Sultanko, ja nechápem, že ak sa Vám dostane odpoveď na Porade, ktorá je v príspevku č.2,prečo ešte tieto isté otázky dávate na stránku Kros ?
    Ja obdivujem pracovníkov fy KROS , že majú trpezlivosť stále vypisovať opakovane zadávateľom , že otázky podobného druhu patria pre daňového poradcu .Majú úžasnú trpezlivosť .

    Je to zrejme zhoda náhod, lebo mi prišla notifikácia zo stránky Kros a tam bola Vaša otázka, ktorú ste tam položili až po napísaní otázky na Poradu .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Jednoducho-doložíš faktúru a výpis z účtu z ktorého to odišlo...
    Ja len doplním, účtujete to v peňažnom denníku cez uzávierkové účtovné nepeňažné operácie do členenia výdavkov, pod ktoré patrí servis MV - sú to služby Prevádzková réžia.
    Účtujete vtedy, ak sa jedná o MV, ktoré je v obchodnom majetku a účtuje sa o ňom .
    V JU účtujete o výdavkoch a nie o nákladoch .Sme v téme JU .

    mylna platba z osobneho uctu - naklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.