Zavrieť

Porady

Može sa ešte rozbehnúť PC,ktorý som obliala

Dobrý deň,

podarilo sa mi obliať skrinku - PC. bolo to asi dva deci tekutiny a hned som ho otvorila a snažila sa poutierat.
teraz keď ho zapnem,začína sa rozbiehať - všetky tie info na začiatku ale windows nenabehne. čo tam može byť poškodené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    odmontuj plechy zo skrinky a nechaj komponenty (MB, grafiku atd ....) poriadne vysusit, samozrejme zavisi aj od toho, kde konkretne sa voda dostala.
    Potom ho skus zapnut

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tekutina Ti mohla zatiecť na plošné spoje a teraz robí skrat. Daj to niekomu kto sa v tom vyzná a veríš mu.
    Ak máš na PC veci o ktoré nechceš prísť, tak si ich najprv zálohuj na iné médium tak, že svoj disk pripojíš k inému PC.
    Veľa sťastia.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no myslím, že jednoduchšie by to bolo pripájať do iného PC, notebook nemá na to koncovku...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Už tu bolo spomenuté,nech sa na to pozrie ten ,kto sa tomu viacej rozumie.Odpojiť HDD,mechaniku a skúsiť testovať iba samotnú dosku.
    Pred tým sa pozrieť či sú na doske stopy po tej tekutine...samozrejme ak tá tekutina nebola smola.Vybrať HDD a pripojiť na iné PC či je v poriadku,na ňom sú dáta ,ostatné má čas.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    zuskacek Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    podarilo sa mi obliať skrinku - PC. bolo to asi dva deci tekutiny a hned som ho otvorila a snažila sa poutierat.
    teraz keď ho zapnem,začína sa rozbiehať - všetky tie info na začiatku ale windows nenabehne. čo tam može byť poškodené?
    Dobré by bolo upresniť, čo to bolo za tekutinu. Ak to bola voda, tá by veľkú škodu po rýchlom vysušení nemala urobiť. Ak to bola nejaká sladká malinovka, to je horšie. Ak to bola nejaká priemyselná tekutina (Savo, kyselina chlórovodíková, acetón), tak si chystaj peniaze na nový komp. Tiež treba zistiť, kam všade sa tá tekutina dostala.

    Samej ti neodporúčam nič skúšať - ak nepoznáš k
    jednotlivé komponenty, nevieš identifikovať, či sú funkčné, alebo nie. Daj to niekomu, čo sa v PC vyzná

    Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

    Timer3
    Vybrat Hardisk a napojit do ineho pc, zalohovat data, PC nezapinaj, odpoj zo siete a nechaj vysusit poriadne a potom vyskusaj, tiez sa s tym nebabri sama, moze dojst ku skratu a mozes si ublizit, v zdroji mas prud jak v zasuvke, s tym sa sama nehraj preboha.

    zuskacek je offline (nepripojený) zuskacek

    zuskacek
    Chobot Pozri príspevok
    Dobré by bolo upresniť, čo to bolo za tekutinu. Ak to bola voda, tá by veľkú škodu po rýchlom vysušení nemala urobiť. Ak to bola nejaká sladká malinovka, to je horšie. Ak to bola nejaká priemyselná tekutina (Savo, kyselina chlórovodíková, acetón), tak si chystaj peniaze na nový komp. Tiež treba zistiť, kam všade sa tá tekutina dostala.

    Samej ti neodporúčam nič skúšať - ak nepoznáš k
    jednotlivé komponenty, nevieš identifikovať, či sú funkčné, alebo nie. Daj to niekomu, čo sa v PC vyzná

    bola to kofola...
    tak musim nájst niekoho kto sa na to pozrie.
    ďakujem.

    Može sa ešte rozbehnúť PC,ktorý som obliala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.