Zavrieť

Porady

Prijatá záloha v JU

Ahojte, viem že o zálohách je tu popísané toho veľa, ale rada by som sa opýtala na môj konkrétny príklad.Sme partnerská predajňa mobilného operátora, od zákazníka príjmeme zálohu za mobilný telefón, a následne ju odošleme na účet tohto operátora, ktorý už zálohu zúčtováva zákazníkovi vo faktúre. Cez nás to akoby len prejde, môžem to v JÚ účtovať najprv ako príjem neovpl. ZD a pri odoslaní cez Bú ako výdavok neovpl. ZD? Alebo nebodaj ako príjmy a výdavky ovpl. ZD? Ďakuem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arven je offline (nepripojený) arven

    arven
    Ja by som to účtovala presne tak ako píšeš, že príjem a aj výdaj neovplyv.ZD, nakoľko tú zálohu nefaktúruješ (urobí to až operátor) ty len tie peniaze príjmeš za neho a následne mu ich pošleš na účet. U teba je len platobné miesto, ale nie zdaniteľné plnenie. Tak to vidím ja.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Od 1.1.2008 je prijatá, resp. poskytnutá záloha účtovaná ako príjem resp. výdavok ovplyvňujúci ZD.

    Prijatá záloha v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.