Zavrieť

Porady

Hmyz v domácnosti

mucha.jpg  
Toto sa mi začalo objavovať na obkladačkách v kuchyni. Nikdy som také tvory nevidel. Neviete niekto čo to je? Mám z toho strach.

Je to veľké asi 3-4 mm.
Naposledy upravil arizona : 21.11.10 at 23:01
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Nevyzerajú tie potvorky takto:

Ak áno, tu je jeden článok
http://www.tvojdom.sk/tipy-triky/pot...i-zatocit.aspx
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pozri sa dobre v linke, prípadne špajzi, či tam nemáš orechy a či ti z nich nelezú červy, prípadne nelietajú tam tieto mušky, pripadá mi to ako moľa z orechov. Ja som ich ničila túto jar, zabudla som košík s orechmi na vrchu linky a oni potvory sa vyliahli...
4 0
Rolexak Rolexak

Rolexak je offline (nepripojený) Rolexak

Potravinová mola to asi nie je , lebo to má stále takto roztiahnuté krídla a nedáva ich spolu. Orechy nemám. Tu prikladám ešte trochu menší obrázok. Ono sa to vôbec nesnaží utiecť a v pohode to zabijem. Len sa trochu pohne a preletí tak 10 cm. Vyzabíjam to / 3-5 kusov/ a za pol hodinu sú tam ďalšie.
Naposledy upravil Rolexak : 20.11.10 at 22:20
mucha3.jpg  
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No neviem, ja by som vyhádzala z linky všetko, vymyla niečím dezinfekčným a potraviny ako orechy, otvorenú múku, cukor a pod. by som držala v niečom čo sa dá zatvoriť. My sme mali problém s mravcami a toto sa osvedčilo. A ešte som rozvešala po kuchyni zväzky byliniek - oregano, mätu, skrátka čo bolo na záhrade. Je pravda, že bývame v dome a tak si cestu všelijaká háveď nájde - kým nebol kocúr, tak aj myši. Teraz máme pokoj. Ale takú potvoru som ešte veru nevidela. Holt, exotika.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem čo to je ,ale nočné motýle sa maskujú tak ,že si sadnú na niečo s čím splývajú.Evidentne sa o to snaží aj tento hmyz.Zabíja sa vám to preto dobre ,že si chudáčisko myslí ,že je neviditeľný.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Až sú to potravinové mole, tak dostať také lepky, ktoré môžeš rozvešať a budeš vidieť, či sa mole prilepia. Veľkosť tej lepky je asi 4 x 15 cm, vôbec neškodia potravinám. A samozrejme treba popozerať v potravinách, či sa niekde " nerodia ", pretože Ti zamoria všetky.
8 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rolexak:
buď rád, že je to také malé, neviem, čo by si robil pri tomto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  cmelda.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  48.9 KB


0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

.......... preco to chces zabit-ved je to rozkosne,mozno nejaky novy druh
0 0
Rolexak Rolexak

Rolexak je offline (nepripojený) Rolexak

magno Pozri príspevok
.......... preco to chces zabit-ved je to rozkosne,mozno nejaky novy druh
Ak máš záujem, zabalím a pošlem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mal si niekde vlhko-my sme to mali cca pred 1,5 rokom v spajzke a veru som z tadial vsetko poschovavala do kuchyne-najprv som samozrejme vyhodila vsetko podozrive......,spajzku som zrusila-mam tam len riad,ale ziadne potraviny.
vsetko mam v skrinkach v kuchyni a niet po tom ani stopy-chvalabohu.ale ked schovas do skrinky mokry pohar,alebo mas dlho nacate orechy mimo chladnicky,susene huby nie dobre utesbene,ovsenne vlocky,klicky alebo celozrnnu muku......to su potraviny ktore ked dlhsie neotvaras,su dobrou skrysou pre taketo potvory.
ak sa aj chytis tej rady ze vydezinfikujes a vyumyvas,daj si cas na to,aby sa ti vsetko dobre vysusilo,lebo vlhko je super "navnada".....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
magno Pozri príspevok
.......... preco to chces zabit-ved je to rozkosne,mozno nejaky novy druh
nový druh asi by to mal začať rozmnožovať a posielať poštou
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
U nás sa to niekedy tiež vyskytne, ale len v kúpeľni nad vaňou. Sedí si to tam na obkladačkách. Akoby vyletovali z odtoku alebo čo. Potraviny v kúpeľni nemáme.

Ja som ich nazval "americké muchy", lebo mi pripomínajú nejakú americkú stíhačku...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak na americké stíhačky (a iné lietadlá) pozor, lebo by mohli spustiť kobercový nálet:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  koberce.jpg
Zobrazení: 17
Veľkosť:  103.4 KB
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

a kde byvate? v panelaku alebo v rd alebo ... ? ja som to videla na navsteve u znamych, co byvaju v panelaku, vraj to maju len v kuchyni, na stole mali velku misu s vlasskymi orechami z minuleho roka, vyhodili ju a dam ti vediet, ci sa to zlepsilo
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Rolexak Pozri príspevok
Ak máš záujem, zabalím a pošlem.

Vdaka-pokusim sa vypestovat si vlastny druh tento sa mi nehodi k nabytku....
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

My sme to tiež mali. Ako prišli, tak aj odišli. Myslel som, že prileteli z vonku, lebo toho času sme mali dieru v site na okne. Teda aspoň si myslím, že to boli oni. Nejak detailne som ich neskúmal. Bolo ich len pár. Vypadajú ako posiate diamantami.
0 0
robbco robbco

robbco je offline (nepripojený) robbco

My sme to mali v robote v kupelni, siroko daleko ziadne potraviny, len vykachlickovane a drevotriekovy parapet... asi to ma rado vlhko...neviem co s tym ale stratili sa po 3/4 roku a teraz neviem uz som preradeny inde tak tam nechodim...
1 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

najlepšia prevencia proti moliam v ryži, múke a podobné potraviny ktoré donesiem z obchodu je dať na pár sekúnd do mikrovlnky,všetky zárodky sú zničené... robím to tak aj zo zeminou na presádzanie izbových kvetín, žiadne mole ani iná háveď mi po dome nelieta.
1 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Na 100% je to telmatoscopus albipunctatus. Nesmejte sa. Ja keď niekto nevie, aký je to hmyz rada hľadám na internete a podarilo sa. Po slovensky som ešte nenašla, ale treba si dať do vyhľadávača " drain fly " Takže "odtoková mucha". Rozmnožuje sa v odtokoch umývadiel, filtroch, sprchových guličkách. Nelietajú moc, nájdu sa práve blízko, alebo nad miestom svojho vývinu, takže sa to dá dosť ľahko identifikovať, kde sú. Rozmnožujú sa dosť rýchlo. Asi je najľahšie naliať do odtokov Savo alebo Domestos niekoľkokrát za týždeň alebo vybrať všetko zo sifónov a guličiek...a vydezinfikovať.
5 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Takže s tým odtokom som mal v podstate pravdu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať