Zavrieť

Porady

Potraviny z Poľská....

Pekný večer prajem všetkým...

Chela by som sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť ohľadom kupovania potravín do gastro prevádzky z Poľská..

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bejka74 je offline (nepripojený) Bejka74

    Bejka74
    Prosím, nemá niekto s tým skúsenosť ????.....dá sa vôbec zásobovať potravinami, mäsom gasrto prevádzka, alebo to musia byť len slovenský dodávatelia......????

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Môžeš nakupovať zásoby potravín do prevádzky z Poľska, samozrejme musíš mať daňový doklad a ak si platca DPH nezabudni to dodávateľovi oznámiť/ niektorým i preukázať- potvrdenie vydáva DÚ/. Nemusíš mať len slovenských dodávateľov.

    Bejka74 je offline (nepripojený) Bejka74

    Bejka74
    ďakujem za odpoveď...takže ak nakúpim potraviny kde koľvek v Poľsku stačí mi len pokladničný blok..??? keďže len začínam s podnikaním, tak nie som ešte platcom DPH....

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    - áno alebo faktúra s dodacím listom a príjm. pokladničným dokladom o úhrade fa , vystavená na meno firmy s IČOm a DIČOm.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Bejka74 Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď...takže ak nakúpim potraviny kde koľvek v Poľsku stačí mi len pokladničný blok..??? keďže len začínam s podnikaním, tak nie som ešte platcom DPH....

    To moze len tak v maloobchode nakupit ?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    luigi72 nechapem preco by nemohla? kde je problem?

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    A staci potom pokladnicny blok? Nemusi mat fakturu na meno, povod a neskodnost potravin a tak dalej?

    Znamena to taktiez, ze nakupis kdekolvek v EU hocijaky tovar a mozes dalej predavat na zaklade pokladnicneho bloku?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no ja v tom nevidim problem

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Dobre, ja sa len pytam.
    Ja nemam ani velkoobchod, ani malobchod, ani restauraciu...
    Vzdy som si myslel, ze v predajni mozu predavat tovar len z velkoskladov nakupeny, preto ma prekvapilo, ze mozem nakupit aj v maloobchode (niekde napr. v akcii) a potom tiez predat dalej vo svojej predajni. A naozaj nepotrebuje fakturu na meno s presne rozpisanymi polozkami?
    Len ma to tak zaujalo, tak som chcel vediet, co a ako. Keby som to nebodaj niekedy v buducnosti potreboval...

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    padro Pozri príspevok
    no ja v tom nevidim problem
    No ja v tom problém zasa vidím a veľký!!
    Ak je na výrobku slovenský návod, resp. zloženie z čoho je vyrobený asi predávať môžeš, mi sme mali v obchode ananásový kompot, kúpený u nás z veľkoskladu bez slovenského popisu výrobku, prišla kontrola , pokuta 2000,-- Sk. Výhovorka, že to má zabezpečiť veľkosklad neobstála.
    Over si to na hygiene , alebo veterinarov, podľa mňa slovenské štítky musia byť.
    Cila

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    samozrejme ze nemusis nakupovat len vo velkoobchode ... Cila ale to uz je zase nieco ine otazka znela inak.

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    padro Pozri príspevok
    samozrejme ze nemusis nakupovat len vo velkoobchode ... Cila ale to uz je zase nieco ine otazka znela inak.
    Sorry, nevšimla som si , že je to gastro prevádzka.
    Cila

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Cila Pozri príspevok
    No ja v tom problém zasa vidím a veľký!!
    Ak je na výrobku slovenský návod, resp. zloženie z čoho je vyrobený asi predávať môžeš, mi sme mali v obchode ananásový kompot, kúpený u nás z veľkoskladu bez slovenského popisu výrobku, prišla kontrola , pokuta 2000,-- Sk. Výhovorka, že to má zabezpečiť veľkosklad neobstála.
    Over si to na hygiene , alebo veterinarov, podľa mňa slovenské štítky musia byť.
    Cila
    Cila,
    otázka znela, či môže kupovať do gastro prevádzky tovar v Poľsku, v predajni musíš mať na základe Zákona o slov.jazyku preklad pri každom druhu výrobku, no na tanieri v reštaurácii nie... Čudujem sa ti, že ideš nakupovať tam, u nás sú už predajne poľských potravín, konkrétne mäsa, za tie isté ceny, ako aj tam. Teda, podľa toho odkiaľ si...

    Bejka74 je offline (nepripojený) Bejka74

    Bejka74
    Ja sa chcem všetkým poďakovať za názory....áno oplatí sa to...chodievam do Poľská raz za dva mesiace na nákup potravín a ušetrím natom dosť veľa, len som nevedela či môžem takto kupovať aj do gastra, predsa to treba evidovať......

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Bejka74 Pozri príspevok
    Ja sa chcem všetkým poďakovať za názory....áno oplatí sa to...chodievam do Poľská raz za dva mesiace na nákup potravín a ušetrím natom dosť veľa, len som nevedela či môžem takto kupovať aj do gastra, predsa to treba evidovať......
    A prečo by si nemohla evidovať, veď nakupuješ len tam, kde majú ERP, alebo na základe faktúry, nie na trhu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.