Zavrieť

Porady

Faktúra od Stormware

Pravdepodobne aj vám prišla záloh.Faktúra za servis účtovného programu na r. 2008. Tú som len zaevidovala. Zaplatila som ju ešte v decembri 2007/zaúčtovala ako zálohu 314/221. Riadna faktúra prišla 8.1.2008 so zdanit.plnením december 2007, čo ma zarazilo. Mám prehodiť - zálohu 314 na NBO?
Naposledy upravil zaclony : 12.01.08 at 17:29 Dôvod: oprava textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka 118 je offline (nepripojený) Majka 118

    obyčajná baba Majka 118
    Ja by som to nechala zauctovane tak ako si to mala, ved predsa zalohovu musis zauctovat ako 314/221. a potom na riadnej FA si to zauctujes ako NBO a odpocitas zalohu.Ale aj tak tu Fa by som dala este do decembra.

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    zaclony Pozri príspevok
    Pravdepodobne aj vám prišla záloh.Faktúra za servis účtovného programu na r. 2008. Tú som len zaevidovala. Zaplatila som ju ešte v decembri 2007/zaúčtovala ako zálohu 314/221. Riadna faktúra prišla 8.1.2008 so zdanit.plnením december 2007, čo ma zarazilo. Mám prehodiť - zálohu 314 na NBO?
    samozrejme do decembra. Oni ju aj museli vystaviť so zdaniteľným plnením december 2007, nakoľko v tom mesiaci aj obdržali platbu od teba, takže pre nich je zdaniteľné obdobie tiež december. A podľa zákona predsa je povinnosť fakturovať do 15 dní od uskutočnenia zdaniteľného plnenia. To znamená, že keby aj obdržali platbu od teba 31.12.2007, kľudne mohla byť vystavená napr. 14.1.2008 a ty by si ju mohla obdržať okolo 16.1.2008.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zaclony Pozri príspevok
    Pravdepodobne aj vám prišla záloh.Faktúra za servis účtovného programu na r. 2008. Tú som len zaevidovala. Zaplatila som ju ešte v decembri 2007/zaúčtovala ako zálohu 314/221. Riadna faktúra prišla 8.1.2008 so zdanit.plnením december 2007, čo ma zarazilo. Mám prehodiť - zálohu 314 na NBO?
    Uhradená záloha v roku 2007 314/221
    Vyúčtovacia faktúra -314/321, 381/321

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    všetkým veľmi pekne ďakujem. Stále som sa domnievala, že je rozhodujúce, kedy faktúru dostanem ja. Čiže Január a preto ma zmiatlo, či použiť NBO a dať faktúru do roku 2007. Tým, že nie som pátca DPH má zdan.plnenia tak netrápi. Ešte raz vďaka

    Faktúra od Stormware

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.