Zavrieť

Porady

Obmurovanie plastových okien

Chcem sa spýtať aký postup by ste zvolili na obmurovanie plastových okien zvnútra (z interiérovej strany)?

Ide o výmenu starých drevených okien za plastové.

Ako to obmurovať? Použiť na špalety sadrokartón, polystyrén alebo murovať to celé maltou?

S čím máte skúsenosti a čo z toho by ste odporučili alebo naopak zamietli a prečo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Ja by som použil klasické špalety. Pokiaľ je to murovaná stena (čiže nie sadrokartón) tak jednoznačne toto. Robí to tak skoro každá firma ktorá montuje plastové okná a následne dokončuje výspravky. Na špalety kúpiš polystyrén aký budeš potrebovať, sieťku omietku a stierku a máš to hotové. Priemerne šikovný človek to musí zvládnuť. Ja som pozoroval majstrov ako to robili a sám som urobil jedno okno (kým oni stihli 3) Výhoda či nevýhoda...Všetko je relatívne. Samozrejme hrubá malta by bola asi najpevnejšia ale zas špalety ti do určitej miery zateplia ostenie okolo okna.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Polystyrén je mäký,ľahko poškoditeľný na vnútornu stranu špalety nie moc vhodný.
    Po výmene okien tam zostáva 7-7,5 cm domurovať bočné a vrchné špalety.Ja to v takýchto prípadoch riešim domurovaním Ytong tvárnicami ,alebo omietnutím.

    Obmurovanie plastových okien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.