Zavrieť

Porady

rozvod pomoc

Ahojte poraďáci.
Prosila by som o radu.. Moja priateľka žila s manželom 20 rokov. Manžel si našiel priateľku a pred dvoma rokmi od manželky oddišiel.Doma nechal dvoch takmer dospelých synov
a nechal im aj byt. On si zobral celkom nové auto. Priateľka sa z toho psychicky zrútila a začala sa liečiť na psychiytrií. Samozrejme na deti jej plati.Ale čo sa stalo. Asi pred dvoma mesiacmi ju manžel navštívil a povedal jej že sa nechce rozviesť. Vraj potrebuje brať nejaký úver a v banke mu nechcú dať do vtedy, pokiaľ mu to manželka nepodpíše. Ona v slepej viere, že manžel sa snáď vráti k nej podpísala. Teda manžel dostal úver. A pred mesiacom dal jej manžel na súd žiadosť na rozvod.
A teraz moje otázky: Môže nejako manžel vybabrať na sude s manželkou kôli úveru, ktorý si už vybral
Je potrebný na súde právnik, alebo advokát
ak áno, koľko sa platí za jeho služby - je vo veľmi zlej finančnej situácií

Vopred ďakujem za rady a skúsenosti
Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zlatica.turisova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.
    Prosila by som o radu.. Moja priateľka žila s manželom 20 rokov. Manžel si našiel priateľku a pred dvoma rokmi od manželky oddišiel.Doma nechal dvoch takmer dospelých synov
    a nechal im aj byt. On si zobral celkom nové auto. Priateľka sa z toho psychicky zrútila a začala sa liečiť na psychiytrií. Samozrejme na deti jej plati.Ale čo sa stalo. Asi pred dvoma mesiacmi ju manžel navštívil a povedal jej že sa nechce rozviesť. Vraj potrebuje brať nejaký úver a v banke mu nechcú dať do vtedy, pokiaľ mu to manželka nepodpíše. Ona v slepej viere, že manžel sa snáď vráti k nej podpísala. Teda manžel dostal úver. A pred mesiacom dal jej manžel na súd žiadosť na rozvod.
    A teraz moje otázky: Môže nejako manžel vybabrať na sude s manželkou kôli úveru, ktorý si už vybral
    Je potrebný na súde právnik, alebo advokát
    ak áno, koľko sa platí za jeho služby - je vo veľmi zlej finančnej situácií

    Vopred ďakujem za rady a skúsenosti
    Zlata
    no záleží od toho čo za daný úver kúpil a ako sa dohodnú pri vysporiadaní BSM, t.j. či si úver nechá celý aj s majetkom (predpokladám, že bytom) a budú sa deliť len o byt, a auto čo mali... alebo či sa budú deliť aj o úver fifty fifty ale v tom prípade má manželka nárok aj na polovicu veci, ktorú za ten úver kúpil... to či je na súde potrebný právnik/ advokát záleží od nich dvoch či je lepšie sa nechať zastupovať právnikom alebo sa vedia dohodnúť a právnika nebudú potrebovať... možno by priateľke pomhlo navštíviť stránku www.rozvod-rozchod.sk, kde poskytovanie týchto služieb deklarujú do cca 200 € t.j. nemôže to byť nič zložité čo by nezvládol aj niekto kto si vie zrátať dva a dva... (so stránkou nemám nič spoločné, t.j. nerobím cielenú reklamu
    Myslím si, že keď sú manželia a ona to podpísala, tak je automaticky spoludlžníčka, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.