Zavrieť

Porady

Dohoda o VP v zahraničí a odvody

Ahojte. Napadá niekoho riešenie môjho problému? Dostali sme zákazku vo Švédsku, a zamestnali sme dvoch ľudí na dohodu o výkone práce. Odviedla som do sociálnej poistovne úrazové a garančné poistenie z výšky ich odmeny a teraz som zistila, ze som mala platiť vo Švédsku a nie na Slovensku. E 101 v prípade vyslania zamestnanca do zahraničia sa vraj vystavuje len ak ide o TPP alebo ak si zamestnanec na dohodu plati dobrovoľne odvody do sociálnej poisťovne. A naši zamestnaci na dohodu si neplatia nič. Čo treba robiť v takomto prípade? Hrozia mi nejaké sankcie zo strany slovenskej sociálnej poiťovne? Má niekto skúsenosti s platením odvodov do iného štátu EÚ. Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Zo strany SP Ti žiadne sankcie nehrozia. Problém mohol nastať vo Švédsku,
    kde si tie prípadné odvody mala platiť a neplatila./ neviem či forma našej Dohody o vykonaní práce zakladá vo Švédsku odvodovú povinnosť/

    zuja je offline (nepripojený) zuja

    zuja
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, skúsim si zistiť ako je to s tymi odvodmi v prípade dohody o VP vo Švédsku. Trápi ma to hlavne preto, že mi nie je jasné ako by sa potom riešil prípadný pracovný úraz....

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Zákon je jedno a kontakty druhá vec.
    Poznám podobný prípad. Zamestnanec robil na dohodu o vykonaní práce v krajine EÚ, kde sa mu stal pracovný úraz, v dôsledku čoho bol dlhodobo PN.
    Odvody sa za neho platili do našej SP, čo mu samozrejme bolo málo platné, keďže nemal miesto výkonu prace na Slovensku.
    Vďaka nadštandartným kontaktom sa mu ako DOHODÁROVI a SO SPATNOU PLATNOSŤOU O ROK/ výnimku udelilo MPSVaR / podarilo vybaviť formulár E 101 a SP mu vyplatila úrazový príplatok.

    Dohoda o VP v zahraničí a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.