Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať nákup zimných pneumatík s diskami v PÚ?

Zakúpili sme vo firme zimné pneumatiky s diskami v sume 1800 €. Ako to zaúčtujem - rovno do nákladov alebo na techn.zhodnotenie?
Naposledy upravil Hela P. : 31.10.16 at 09:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    511
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Nie sú to služby. 511 je teda nesprávny účet.
    kuravesele Tweety v tomto pripade s vami nesuhlasim, lebo ide o udrziavanie (vid. clanok v linku http://www.danovecentrum.sk/clanok-z...dc-10-2016.htm) Ja som tiez povodne uctovala na 501 ale auditorky mi to kazali prerobit na 511.
    Tweety Čítala si ten záver? Je tam 501.
    kuravesele Ano len je tam napisane ze obe moznosti su akceptovatelne: Nákup zimných pneumatík sa môže považovať aj za bežnú údržbu, keďže zabezpečujú prvádzkyschopný stav vozidla. V súlade s § 35 ods. 2 písm. f) postupov účtovania pre PÚ sa na účte 042 – Obstaranie dlhodobého hmotného majetku neúčtujú a nie sú súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého hmotného majetku náklady na opravy a udržiavanie dlhodobého hmotného majetku. V praxi sa preto volí i postup účtovania na účet 511.
    Všetky prístupy sú akceptovateľné a obhájiteľné. Ani v jednom prípade sa neskresľuje výsledok hospodárenia vzhľadom na skutočnosť, že ide o rovnaký vplyv na výšku výsledku hospodárenia z hospodárskej činnosti. Je to vec nazoru, ja akceptujem obidve riesenia.
      zbaliť

    Ako zaúčtovať nákup zimných pneumatík s diskami v PÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.